1. Ana Sayfa
 2. En Çok İzlenen Filmler

2022’ nin En Beğenilen Sanal Gerçeklik Filmleri…

2022’ nin En Beğenilen Sanal Gerçeklik Filmleri…
0

Sanal gerçeklik sizin de mi ilginizi çekti, sizde mi bu konuda bilgilenmek istiyorsunuz? Cevabınız evet ise haydi hemen yazımıza başlayalım…!

Teknolojik imkanlar sürekli bir gelişim içerisindedir. Bu gelişimler ise kişilerin teknolojik imkanlardan daha fazla yararlanmasına yardımcı olmaktadır. Söz konusu olan gelişim ise görüntülerin iki boyutlu şekillerde değil de gerçekçiliği daha da arttırılmış olan, 3 boyutlu şekilde kişilere sunmaktadır.

Bu şekilde hayal edilenleri gerçek hayat uyarlayan bu teknoloji daha önceki yıllarda birçok farklı bilim kurgu filmlerinin ana teması olmuştur. Şuan da aynı şekilde filmlere konu olmayı başaran bir gelişim olduğu söylenebilmektedir.

Yetişkinlere Özel Sanal Gerçeklik Filmleri

Sanal gerçeklik nedir sorusuna yukarıdaki başlıkta yer verilmektedir. Ayrıca başlıkta bu konu ile ilgili filmlerin de olduğuna değinilmiştir. Bu filmlere ise her yıl yenileri eklenmekte veyahut da daha önceden çekilmiş olan filmler gündeme tekrar taşınmaktadır. Bu kapsamda 2022 yılında aşağıdaki filmlerin en çok beğenildiği söylenebilmektedir.

 1. Fairness Works: Refuge Crisis
 2. Ashes To Ashes
 3. The İnvisible Man
 4. Sav Every Breath: The Dunkirk VR Experience
 5. It: Float
 6. The Martian
 7. Wild- The Experience
 8. Ready Player One
 9. The Hungar Games-sanal-gerceklik-

Çocuklara Özel Sanal Gerçeklik Filmleri

Çocukluk dönemi oldukça önemli bir dönemdir. Bu dönemin verimli geçirilmesi aslında çocuğun tüm hayatını etkilemektedir. Bu yüzden de anne ve babaların çocuklarına bu dönemde bilgi dolu kitaplar ve filmler izletmeleri tavsiye edilmektedir.

Çocuklara izletilmesi gerekli filmler arasında ise bu teknolojik gelişme ile ilgili filmlerinin de olduğu söylenmektedir. Bu anlamda ise anne ve babalara 2022 yılında ön plana çıkan filmlerin listesini aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 1. Baba Yaga
 2. The Lion King
 3. İnvasion VR

Yukarıda sıralanan filmler bu teknolojik gelişim kapsamında öne çıkan filmlerdir. Bu filmlere her gün yenileri eklenerek bu teknolojik gelişimde gelinecek noktalar hayal edilmektedir.

Sizler de sanal gerçeklik konusunda bilgi almak ve gelişimleri takip etmek istiyorsanız bu filmleri mutlaka izlemelisiniz. Bu filmler sayesinde söz konusu olan gelişim daha iyi bir şekilde anlaşılacaktır ve hala yapılmamış ama ancak hayal edilen gelişimler de görülebilecektir.

İlginizi çekebilir: Sanal Gerçeklik Nedir?

Yorum Yap