Son Japon Teknolojisi Toyota Avalon Duyuruldu

Son Japon Teknolojisi Toyota Avalon Duyuruldu

Son Japon Teknolojisi Toyota Avalon Duyuruldu

2021 yılına damga vuracağı iddia edilen Toyota Avalon 2021 modeli duyuruldu. Yeni Avalon model arabalardan sızan haberler arabayı bekleyenleri heyecanlandırmaya yermişti. Yapılan lansman tanıtımında duyurulan özellikleri de gerçekten arabanın ne kadar bu kadar beklendiğini açıklar nitelikte.

 

Japon otomotiv devi Toyota tarafından geliştirilen Avalon modelleri 301 beygir gücünün yanında birde V6 motor ile geliyor. Ayrıca hem iç hem de dış tasarımı ile adeta görenleri kendisine hayran bırakıyor. Fiyatı konusunda herhangi bir açıklama yapılmasa da yeni Avalon modelinin diğer tüm özellikleri yapılan lansman tanıtımında tamamen paylaşıldı.

 

Toyota Avalon 2021 Modelinin Özellikleri

Yapılan lansman tanıtımında yeni Avalon modelinin pek çok özelliği oldukça dikkat çekici. Lüks sedan model klasmandaki rakipleri yarışacak. Özellikle 4 çekişli olması ile kış aylarının çetin geçtiği bölgelerde oldukça kullanılacağa benziyor. Toyota Avalon modelinin ise diğer bir dikkat çeken kısmı ise şehir içi ve şehir dışı yakıt miktarı.

 

Yeni Avalon şehir içinde 9.4 litre şehir dışında ise 6.9 litre yalıt tüketmekte. Ortalama yakıt tüketimi ise 8.4 litre. Ayrıca Avalon V6 gaz motoruyla toplamda on adet modeli çıkacak. Spor modu da olan yeni Avalon toplam 8 ileri otomatik vites ile dikkat çekiyor. Bu versiyon arabalarda ayrıca çift egzoz egzozlu gaz tahliye özelliği de bulunacak.

 

Yeni Avalon modeli eski modellerine göre yaklaşık olarak 1 buçuk santim daha alçak bir gövdeye sahip. Fren sistemi ise adeta devasa. Ön tarafta 12,9 inç çift pistona sahip frenlere sahip.

 

Yeni Avalon’a Özel Kaplamalar

Yeni Avalon kaplamaları ile de oldukça dikkat çekiyor. Bazı modelleri için alüminyum kaplamalar bulunurken bazı modellerinde ise Yamaha ahşap kaplamaları ile oldukça şık bir tasarıma sahip. Ayrıca yine bazı üst modellerinde hakiki deri kaplama koltuklar kullanılmış durumda.

İlginizi Çekebilir! :  Panasonic, Tesla’nın Nevada’da Bulunan Fabrikasındaki Çalışmalarına Devam Edecek

 

Fiyat olarak herhangi bir açıklama yapılmasa da tahminler ise ülkemizde bu arabanın en az 180 bin TL’den aşağı bir fiyata çıkmayacağı yönünde. Ülkemizde en çok satan araba markalarından biri olan Toyota markasının hem isminin olması hem de çıkardığı arabalardan kullanıcılar oldukça memnun olması ülkemizde Toyota Avalon modelinin oldukça çok satacağı yönünde.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir