1. Ana Sayfa
 2. İnstagram

Instagram Takipçi Gözükmüyor Sorununun En İyi Çözümü 2022

Instagram Takipçi Gözükmüyor Sorununun En İyi Çözümü 2022
0

Instagram takipçi gözükmüyor sorununu sizde sahipseniz, güncellemeleri takip etmiyor olabilirsiniz. Bu yollar ile kısa sürede çözüme ulaşabilirsiniz.

Instagram takipçi gözükmüyor sorununu yaşayan 400 milyon kişilerin arasındaysanız, üzülmeyin yalnız değilsiniz. Son zamanlarda yapılan güncellemeler neticesinde arkadaşımın takipçilerini göremiyorum gibi sorular sık sık sorulmaya başlandı. Bunların asıl sebeplere arasında uygulama hataları olsa da, bununla ilgili yeni medya olmak üzere Instagram çalışmalarına ağırlık gösterdi.

Gelen yorumlar ve şikayetler o kadar arttı ki instagram takipçi sayısı hatası gibi sorunlar baş göstermeye başladı. Sorunun kaynağı henüz tam olarak bilinmese de kullanıcıların bazıları Instagram takipçilerim kayboldu gibi ilginç sorular sormaya başladı. Buna benzer durumları sıkça yaşıyor ve sorunu çözemiyorsanız, sizler için hazırladığımız listemize bakmanıza fayda var.

Instagram takipçi gözükmüyor, büyük bir sorun olsa da bazı yollar ile bunu çözümlemek basittir. Faceook’un çatısı altında bulunan Instagram’da bazı sorunlar olsa da ekip çalışmalarına devam etmektedir ve kullanıcıların sorunlarını çözmektedir. İşte son güncellemelere göre Instagram takipçi gözükmüyor hatasının en iyi çözümü.

Instagram Takipçilerimi ve Takip Ettiklerimi Nasıl Gizlerim?

instagram takipçi gözükmüyor

Instagram takipçilerim takip ettiklerimi görmesin diyorsanız, hesabınızı gizleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Özel hayatınızı nasıl gizliyorsanız, bazı durumlarda da instagram’da bazı kullanıcıların görmesi için alan yaratmayı düşünebilirsiniz. Instagram’da direkt olarak böyle bir özellik bulunmasa da Instagram takipçi gözükmüyor sorununu tersine çevirebilirsiniz.

Instagram kullanırken arkadaşları gizleme veya seçtiğiniz takipçilerle konuşmak istediğinizde hesabınızı ‘gizli hesap’ durumuna çevirebilirsiniz. Bu özellikle Instagram takipçi listesi görme işlemini gizlemiş olursunuz. Aynı zamanda kişiler, yorum yap, giriş yap, beğenme veya hikayeleri göremezler.

Bu adımların nasıl yapıldığını bilmek istiyorsanız, aşağıdan bakabilirsiniz:

 • Hesabınıza giriş yap ve Instagram profilinizin sağ bölüme tıklayıp, ayarlar bölümüne ulaşın
 • Ayarlar bölümüne ulaştıktan sonra gizlilik kısmına tıklayın
 • Gizlilik kısmında ‘gizli hesap’ diye seçenek olacaktır, onu işaretleyin

Instagram Takip Ettiğim Kişiler Neden Gözükmüyor?

instagram takipçi gözükmüyor

Instagram’da başkasının takipçilerini göremiyorum diyorsanız, sorun sizin hesabınızda olmayabilir. Son güncellemelere göre sosyal medya olarak Instagram tercih eden kullanıcılar için bu özellik bulunmamaktadır. Gizli hesap gibi instagram gizlilik özellikleri varken, uygulama takipçi sayısı gizleme gibi özellik vermemiştir.

Instagram kullanırken bir kişiyi takip ederken eğer sizi kabul ettiyse, otomatik olarak takipçi sayısına erişebiliyorsunuz. Fakat sizi kabul etmezse doğal olarak takipçi sayısı gizleyemiyor olabiliyorsunuz çünkü bununla ilgili çalışma bulunmamaktadır. Kısaca bu da ortak arkadaş gizleme özelliği olmaması ve takipçilerinizi takip eden herkesin görmesi demektir.

Instagram Takipçi Nasıl Görünür: Instagram Takipçi Gözükmüyor

Instagram takip edilen 0 gözüküyor ise kullanıcının takipçilerin nasıl göründüğünü bilmiyor olabilirsiniz. Çoğunlukla bu durum, sosyal ağda takip ettiğiniz kişi veya tanıdığınız profillere ulaşamadığınızda meydana gelir. Bu sebeple kullanılan profilin ne yazdığını ve ne düşündüğünü bilmek istiyor olabilirsiniz.

Genellikle Instagram takip edilen son kişilerin görünmesine izin vermez. Uygulamanın sistem ayarları olsa da bazı yöntemler ile Instagram takipçi görüntülemek mümkündür. En iyi uygulamalarından biri olan Instagram için kişinin en son takip ettiği kişileri görüntüleyerek, ebeveynler olmak üzere çocuklarını sosyal medyada daha güvenilir ortam hazırlayabilir.

Instagram takipçi gözükmüyor için aşağıdaki adımları yaparak kolayca bunu çözebilirsiniz:

 • IOS veya Android telefonunuzdan Instagram uygulamasını açarak, hesabınıza giriş yapınız
 • Daha sonra profil resminize tıklayın
 • Takip ettiğiniz kişilerin bulunduğu hesaplarınız bölümünü bulun
 • Buraya takip etmeye başladığınız kişileri yazın ve arama kısmına tıklayın
 • Instagram profilinize gidin ve hesaplar bölümünden takip edilen kişilerin listesini bulun

Instagram Takipçi Nasıl Gizlenir: Instagram Takipçi Gözükmüyor

Instagram’da takip ettiğin takipçilerin ne demek gibi sorulan sorular sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bunu çözmenin en iyi yolu Instagram takipçi gözükmüyor sorununun çözümünden geçer. Çoğu instagram kullanıcısı gibi sizde hesaplarınızı bazı kişiler için gizlemeyi düşünüyor olabilirsiniz.

Bunun en iyi çözümü ise Instagram ‘Gizli Hesap’ özelliğinin kullanılmasıdır. Bu özellikle ile profilinizi istediğiniz kişilere karşı gizleyebilir veya takip etmeyen kişilere kapatabilirsiniz. Böylelikle Instagram takipçi gizleme kolaylıkla yapılmış olur.

Gizli hesap özelliği Instagram takipçi gözükmüyor sorunun en iyi çözümüdür ve aşağıdaki avantajları sağlar:

 • Instagram arkadaş gizleme özelliği
 • Takipçi sayısı gizleme
 • Sadece belirli kullanıcılara hesabı açma
 • Profili sizi takip etmeyen kişilere karşı kapatma özelliği

Instagram takipçilerimi ve takip ettiklerimi nasıl gizlerim?

Instagram takipçi gözükmüyor ise ‘Gizli Hesap’ kullanarak istediğiniz kişileri kolaylıkla gizleyebilirsiniz.

Instagram takip ettiğim kişiler neden gözükmüyor?

Instagram’da başkasının takipçilerini göremiyorum diye sorununuz varsa, uygulamayı güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Instagram takipçi nasıl görünür?

Instagram profilinize girerek, takip ettiğiniz kişilerin listesini bularak takipçileri görünür hale getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap