Instagram Beğeni Sayılarını Çok Yakında Kaldırıyor!

Instagram Beğeni Sayılarını Çok Yakında Kaldırıyor!

Instagram Beğeni Sayılarını Çok Yakında Kaldırıyor!

Instagram geçen aylarda beğenileri gizleme özelliği hakkında çalıştığını bildirmiş ve bazı ülkelerde testlere başlamıştı. Instagram beğeni özelliği kaldırma işlemini diğer ülkelerde de kullanarak beğeni özelliğini tamamen kaldırmayı hedefliyor.

Dünyanın neredeyse en çok kullanılan Sosyal medyası Instagram her geçen gün yeni güncellemeler getirerek kullanıcı deneyimini en üst sıralara çekmeye çalışıyor. Bu sefer gelecek olan güncelleme ise İnstagram Beğeni hilesini önlemek amaçlı.

İnstagram Beğeni Güncellemesi Hakkında  Birkaç Ay Önce Sinyalleri Verilmişti

Birkaç ay önce açıklama yapan Instagram, beğenilerin kalkacağını söylemiş ve sadece gönderi sahibinde gözükeceğini dile getirmişti. Tam bunları söyledikten sonra “Takip” Sekmesini de kaldırarak insanların neler yaptığını gizlemiş ve uygulamayı “kişisel” bir kullanım için uygun hale getirmeye başlamıştı.

7 Ülkede Biten Testler Sonucunda Tüm Dünyada Kaldırılacak

instagram tarafından yapılan beğeni güncellemesi 7 ülkede test ediliyor ve bu ülkelerden sonra tüm dünyaya açılmayı planlayan Instagram olayın bu hali ile bile milyonlarca tepki çekiyor. Şimdilik beğeni güncellemesi sadece Brezilya, Avusturalya, Yeni Zelanda’da test ediliyor ancak önümüzdeki hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde de test edilerek tüm dünyaya açık hale getirecek.

İlginizi Çekebilir : Facebook ve İnstagramda Emoji Yasağı

Beğeni Kaldırma Furyasına Facebook’da Katıldı

ABD’nin tüm eyaletlerinde instagram beğeni güncellemesi henüz geçerli olmayacak. Belirlenen bölgelerde tüm testler tamamlanacak ve ardından tüm dünya üzerinden instagram beğeni özelliği kaldırılacak. Instagram şirketinin bu adımı üzerine Sahibi Facebook’da aynı adımları atarak Facebook beğeni gizleme özelliğini Avusturalya’da test etmeye başladı.

Instagram ve Facebook her ne kadar sosyal medya devleri de olsa yavaş yavaş kişisel platformlar haline gelmeye başladı. Bu yenilikler ünlüleri ve bu işler sayesinde para kazanan “instagram beğeni hilesi” ve “Facebook beğeni hilesi”yapanları büyük bir şekilde etkileyecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir! :  Facebook Shops Tanıtıldı

Bu durumdan etkilenecek kullanıcılar, özellik halen kullanıma sunulmadan alternatif çözümler üreterek gelen beğenileri hikâyelerde paylaşmayı düşünüyor.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir