Amazon Prime Video Nedir Nasıl Üyelik Alınır?

Amazon Prime Video Nedir Nasıl Üyelik Alınır?

Amazon Prime Video Nedir Nasıl Üyelik Alınır?

Amazon Prime Video duyurulduğundan beri Netflix’in tahtını sallayacak en büyük platform olarak gösteriliyordu. Amerika merkezli Amazon firmasına ait olan bu platform diğer pek çok rakibi gibi online dizi ve film izlemek için kullanılan bir site.

Prime Video’nun bu kadar ses getirmesinin sebebi ise arkasındaki isim. Firmanın sahibi olan Jeff Bezos şu an dünyanın en zengin insanı. Böyle bir ismin yapacağı film ve dizilerinde bütçelerini tahmin edebilirsiniz.

Prime Video duyurulduğundan beri pek çok ünlü film ve dizi yıldızının bu platform üzerinde dizi ya da film çekeceği konuşuluyordu. Amazon online olarak yayın hayatına başladığında da bu konuşmalar yavaş yavaş gerçek olmaya başladı.

Amazon Prime Video İçin Nasıl Üyelik Alınır?

Prime Video için üyelik alımına geçmeden önce bu konuda bazı bilgiler vermemiz gerekir. Amazon’un dizi ve film izleme platformu için Türkiye özel bir fiyatı henüz duyurulmadı. Yani ülkemizden üyelik alınabiliyor fakat fiyatlandırma ise şu anda Euro üzerinden yapılmakta.

Üyelik işlemini gerçekleştirmek için ilk yapmanız gereken Prime Video resmi internet sitesine girmek. Daha sonra gelen sayfa içerisinde sizleri Amazon Prime dizileri ve filmlerinin resimlerinin bulunduğu bir ekran açılacak.

Sol taraftan “ Ücretsiz denemenizi başlatın “ yazısını tıklayarak Prime Video için mail adresinizle birlikte bir üyelik almanız gerekmektedir. Daha sonra ise kart bilgilerinizi girdikten sonra 7 günlük ücretsiz olarak deneme sürenizi başlatabilirsiniz.

Prime Video’nun Fiyatı Ne Kadar?

Prime Video için ülkemizde en merak edilen sorulardan bir tanesi bu platformun fiyatı. Fiyat konusu ülkemizde 5,99 Euro. Tabi bu ödemeyi kullandığınız her ay yapmanız gerektiğinizi de belirtmek gerekir.

Yaklaşık şu an ki kur ile 45 TL’ye yakın bir fiyata denk gelmektedir. Fakat Amazon Prime Video ülkemizdeki bu durumun farkındalar. İlerleyen yıllarda hatta belki aylarda bu fiyat konusunda yeni bir yapılanma yapılabilir.

İlginizi Çekebilir! :  Netflix Yeni Dizisi Snowpiecer Yeni Bölümleriyle Geliyor

Ayrıca Prime Video içerisinde tek tip üyelik çeşidi bulunmakta. Netflix gibi 3 ayrı üyelik tipi yok. Yani üye olduğunuz takdirde en üst üyeliği almış oluyorsunuz. Ayrıca Prime Video içerisinde filmden ya da diziden bir sahneyi durdurup o sırada çalan şarkının linkine direkt olarak ulaşabilirsiniz.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir