1. Ana Sayfa
  2. Youtube

Youtube Kapak Fotoğrafı Nasıl Yapılır?

Youtube Kapak Fotoğrafı Nasıl Yapılır?
0

Youtube kapak fotoğrafı kanalın takipçi sayısını artırmak için özen gösterilmesi gereken bir noktadır. Kapak fotoğrafının akılda kalıcı ve göze hoş gelmesi takipçileri sayfaya çekme konusunda büyük yardım sağlamaktadır. Bu nedenle alelade bir kapak fotoğrafı koymak profesyonel düşünen kişiler için büyük bir yanlış olacaktır.

Youtube hesabının takipçi sayısını artırmak için ve izlenmeleri artırmak için türlü yollar denenmektedir. Kimileri en ilginç videoları çekmekte, kimileri güncel olaylara değinmekte, kimileri büyük hesaplara yorum olarak kanal isimlerini atmaktadırlar. Fakat profesyonel olarak bu işi yapmak isteyenlerin öncelik vermesi gereken başka bir konu bulunmaktadır. Bu konu kaliteli bir kanal fotoğrafı oluşturmaktır.

YouTube Kapak Fotoğrafı Oluşturma

youtube kapak fotoğrafı oluşturma

Youtube kapak fotoğrafı oluştururken yapılacak en önemli adım kanalın içeriğini yansıtan bir fotoğraf tasarlamak olacaktır. Bir oyun kanalı iseniz eğlenceli bir fotoğraf tasarlanabilir. Bilim ve eğitim kanalı iseniz daha bilimsel fotoğraflar seçilebilir. Ya da bireysel olarak vlog içerikler yükleyecekseniz kaliteli bir çekim ile kendi fotoğrafınızı koyabilirsiniz.

Eğer tasarım bir fotoğraf kullanmak istiyorsanız bunu iki yolla yapabilirsiniz. Bu yollardan ilki bir photoshop programı kullanarak kapak fotoğrafı oluşturmaktır. Bu yöntem tamamen sizin özgür ruhunuzu yansıtmanıza olanak sağlamaktadır. Dilediğiniz şekilde tasarım yapabilirsiniz. İnternetten bulacağınız ayrı görselleri photoshop programında değiştirerek ve farklı şekilde yorumlayıp, harmanlayarak size özel kapak fotoğrafı oluşturabilirsiniz. Bu sayede kanalınızın konseptine ve dinamiğine uygun bir fotoğraf elde edebilirsiniz.

İkinci yöntem olarak da yardımcı internet sitelerinden hazır şablonlar ve kapak fotoğrafları indirebilirsiniz. Bu sitelerin bazıları az da olsa sizi özgür bırakmaktadırlar. Renk ve karakter seçimi gibi seçenekleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz kapak fotoğrafını indirerek kanalınızda kullanabilirsiniz.

Youtube Kapak Fotoğrafı Kanala Nasıl Eklenir?

youtube kapak fotoğrafı kanala nasıl eklenir?

Tasarladığınız dikkat çekici kapak fotoğrafını sergileme zamanı geldi. Kapak fotoğrafı sayfanızın karşılama alanı gibidir. Youtube kullanıcıları bu fotoğraflardan ilk başta hoşlanırlarsa kanala abone olmaktalar ve benimsemektedirler. Bunun için tasarımı ve sergilenmesi büyük önem taşımaktadır.

Kanal fotoğrafını eklemek için öncelikle Youtube kanalınıza giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda kanal ismine dokunarak sekmeleri açın. Bu sekmelerin içinde “Kanalım” butonuna dokunun. Butona dokunduktan sonra karşınıza gelen ekrandan “Kanalı Özelleştir” diyin ve “Kanal Resmi Ekle” butonuna dokunun. Bu adımdan sonra yüklemek istediğiniz fotoğrafı bilgisayardan seçmeniz gerekecektir.

Bilgisayardan kapak fotoğrafınızı seçtikten sonra “Seç” butonuna dokunarak resmi yükleyin. Açtığınız fotoğrafı kanalda görünmesini istediğiniz şekilde kırpa işlemini yine karşınızda ki ekran yapabilirsiniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra fotoğrafınız artık sergilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap