1. Ana Sayfa
 2. Youtube

Youtube Kaç Aboneden Sonra Para Kazanılır?

Youtube Kaç Aboneden Sonra Para Kazanılır?
4

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde, birçok kişi son derece kolay bir şekilde internet üzerinden para kazanabilmektedir. Kimi internet kullanıcıları makale yazarak geçimini sağlarken kimi kullanıcılar da özgün videolar çekerek para kazanabilmektedir. Özgün videolar çekerek para kazanmak isteyen kişiler ise genellikle YouTube platformunu tercih etmektedir. Söz konusu platform sayesinde birçok kişi kolaylıkla para kazanabilmekte ve özgün videolar çekerek kanalını büyütebilmektedir. Fakat bu platform üzerinden kazanç elde edebilmek için çeşitli koşulların sağlanması gerekmektedir. Peki, YouTube kaç aboneden sonra para kazanılır?

YouTube Üzerinden Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

youtube üzerinden nasıl para kazanabilirsiniz?

YouTube kaç aboneden sonra para kazanılır sorusu, son dönemlerde sık sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Söz konusu platformdan para kazanabilmek için öncelikli olarak bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Kullanıcılar, geçtiğimiz yıllar içerisinde son derece kolay bir şekilde herhangi bir koşula bağlı olmadan YouTube üzerinden para kazanabilirken, 2019 yılı içerisinde gelen güncelleme ile birlikte bazı kriterler de getirilmiştir. Peki, bu kriterler nelerdir?

 • Öncelikli olarak mutlaka ama mutlaka özgün videolar çekmeli ve platforma düzenli bir şekilde yüklemelisiniz.
 • Düzenli olarak yüklenecek videolar ile birlikte en az 1000 aboneye sahip olmanız gerekmektedir.
 • Ayrıca çektiğiniz videoların son 1 yıl içerisinde en az 4 bin saatten fazla bir şekilde izlenmesi gerekmektedir.

Yukarıda yer alan kriterleri karşılayan kişiler, YouTube üzerinden Adsense başvurusu yapabilmektedir. Ayrıca kanal içerisinde aktif olmanız ve takipçileriniz ile iletişime girmeniz son derece önem arz etmektedir. YouTube kaç aboneden sonra para kazanılır sorusunun cevabı da yukarıda görüldüğü gibidir.

Peki, Youtube kazançları nasıl vergilendirilir biliyor musunuz? Bu konuda yazılmış en kapsamlı makaleyi kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz.

10 Soru da Youtube Gelirlerinin Vergilendirilmesi| Youtube Vergi Sistemi

YouTube Üzerinden Ne Kadar Kazanç Elde Edebilirim?

youtube üzerinden ne kadar kazanç elde edebilirim?

Günümüzde internet kullanıcıları son derece kolay bir şekilde internet üzerinden kazanç elde edebilmektedir. Düzenli ve özgün olarak üretilen içerikler sayesinde binlerce TL kazanç elde etmeniz mümkündür. Ülkemizde yer alan sayılı YouTuber’ ların bazılar ise milyonlarca TL’ sına varan kazançları ile gündeme gelmektedir. Burada YouTube kaç aboneden sonra para kazanılır sorusunun yanıtının ardından başarılı olmanız için gerekenlerin neler olduğundan da bahsetmek gereklidir.

Her ne kadar YouTube üzerinden son derece kolay bir şekilde kazanç elde edilebiliyorsa da bazı kriterlere uymanız gerekmektedir. Uymanız gereken kriter ise şu şekildedir;

 • Ürettiğiniz içeriklerin mutlaka özgün olması gerekmektedir.
 • Mutlaka lisans problemi yaratacak içeriklerden uzak durmalısınız.
 • Ayrıca kanalınızı büyütürken mutlaka takipçileriniz ile iletişime girmeli aktifliği bir şekilde arttırmalısınız.

Yukarıda yer alan 3 farklı maddeye dikkat ederek son derece kolay bir şekilde YouTube üzerinden para kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. youtube ile para kazanma veya yeni adıyla youtuber olma… sanki biraz tadı kaçacak gibi… kazançlarda geriye dönük vergilendirme konusu tarşılıyor… ama tam mesai harcanarak başarılabilir diye düşünüyorum…

 2. Bu bilgi işime çol yarıyıcak teşekkürler

 3. Bu bilgi işime çok yarıyıcak tskler sayfanızı çok beğeniyorum

 4. Tesekkurler bilgi icin bende dusunuyorum yeterli bilgi alamadigimi dusunuyordum ki sorun onlardaymis yazilar ile anlayisim daha da gelistir emekleriniz sagolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir