1. Ana Sayfa
 2. Genel

WhatsApp Görüntülü Konuşma Kaç Kişiyle Yapılır?

WhatsApp Görüntülü Konuşma Kaç Kişiyle Yapılır?
0

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp sayesinde, son derece kolay ve pratik bir şekilde görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz. WhatsApp görüntülü konuşma yapabilmek için tek yapmanız gereken uygulamanızı güncellemek. Uygulamasını güncelleyen kullanıcılar, WhatsApp üzerinden sınırsız süreyle sesli ve görüntülü aramalar gerçekleştirebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra anlık mesajlaşma uygulamasında bulunan toplu görüşme özelliği sayesinde mini toplantılarda düzenleyebilirsiniz. Peki, WhatsApp görüntülü konuşma kaç kişi ile yapılabilmektedir? Dilerseniz, merak edilen bu sorunun yanıtını gelin ayrıntılı olarak birlikte inceleyelim.

WhatsApp Görüntülü Arama En Fazla Kaç Kişi?

viral-teknoloji-whatsapp-goruntulu-arama-en-fazla-kac-kisi

Bilindiği üzere WhatsApp görüntülü konuşma özelliğindeki katılımcı sayısı geçtiğimiz aylar içerisinde arttırılmıştı. Kullanıcılar, gelen son güncellemelerle birlikte 8 katılımcıya kadar sınırsız süre ile ücretsiz olarak görüşmeler yapabilmektedir. 8 Katılımcıya kadar yapılacak olan görüşmelerde tek şart ise uygulamanın güncel olmasıdır.  Uygulaması güncel olmayan kullanıcılar, Google Play ile App Store mağazalarına girerek son derece kolay ve pratik bir şekilde uygulamalarını güncelleyebilmektedir.

WhatsApp 8 Kişi Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

viral-teknoloji-whatsapp-8-kisi-goruntulu-konusma-nasil-yapilir

WhatsApp üzerinden 8 kişiye kadar görüntülü konuşma yapabilmek için aşağıda anlatılan adımları takip edebilir ve kısa süre içerisinde bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar ve ayrıntılar.

 • Anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden görüntülü görüşme yapabilmek için konuşmak istediğiniz kişinin sohbetini açınız.
 • Sohbeti açıktan sonra ekranın hemen üzerinde yer alan görüntülü arama seçeneğine basınız.
 • Karşı taraf aramayı kabul ettikten sonra ekran da yer alan kişi ekle seçeneğine tıklayınız.
 • Kişi ekle seçeneğine tıkladıktan sonra 8 katılımcıya kadar istediğiniz kişileri görüşmeye ekleyiniz.

Yukarıda da görüldüğü üzere son derece kolay ve pratik bir şekilde anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden 8 kişiye kadar görüşmeler yapılabilmektedir. Sizlerde bu adımları uygulayarak WhatsApp uygulamasının bu özelliğinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp’ ta Grup Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

viral-teknoloji-whatsapp-ta-grup-goruntulu-konusma-nasil-yapilir

WhatsApp uygulamasında yer aldığınız gruplar üzerinden de kolaylıkla görüntülü konuşmalar yapabilirsiniz. Grup üzerinden görüntülü konuşma yapabilmek için sizlerde aşağıda anlatılan adımları takip edebilir ve uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Öncelikli olarak görüntülü konuşma yapmak istediğiniz gruba geçiş sağlayınız.
 • Ardından grubunuzda 5’den fazla katılımcı var ise grup araması seçeneğine tıklayınız.
 • Söz konusu seçeneğe tıkladıktan sonra görüşme yapmak istediğiniz kişileri aramaya ekleyiniz ve hemen ardından görüntülü arama butonuna basınız.

WhatsApp Görüntülü Arama Ekran Küçültme Nasıl Yapılır?

viral-teknoloji-whatsapp-goruntulu-arama-ekran-kucultma-nasil-yapilir
whatsapp görüntülü konuşma

Geçtiğimiz yıllarda anlık mesajlaşma uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte görüntülü arama esnasında ekran küçültülebilmektedir. Görüntülü arama esnasında ekranı küçültebilmek için ekran küçültme işaretine tıklamanız yeterli olacaktır.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Kaydetme

viral-teknoloji-whatsapp-goruntulu-konusma-kaydetme

WhatsApp üzerinden yapılan görüntülü konuşmaları çeşitli uygulamalar sayesinde kolaylıkla kayıt edebilirsiniz. Kayıt etme işlemi için ücretsiz olarak sunulan AZ Screen Recorder ve V Recorder gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

WhatsApp Görüntülü Arama Çalmıyor

viral-teknoloji-whatsapp-goruntulu-arama-calmiyor

WhatsApp görüntülü konuşma yapmak isteyen kullanıcılar zaman zaman çeşitli sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Özellikle bazı kullanıcılar görüntülü arama esnasında telefonun çalmamasından şikâyet edebilmektedir. Oldukça sık meydana gelen bu sorunu aşağıda anlatılan adımları takip ederek çözebilirsiniz.

 • WhatsApp görüntülü arama çalmıyor sorununu çözebilmek için öncelikli olarak ayarlar menüsüne giriş yapınız.
 • Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra bildirimler seçeneğine basınız.
 • Ardından bildirimler seçeneği ardında yer alan tüm seçenekleri aktif ederek bu sorunu kolaylıkla ve pratik bir şekilde çözebilirsiniz.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap