1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ücretsiz Olarak Yararlanabileceğiniz En İyi Online Sertifika Programları

Ücretsiz Olarak Yararlanabileceğiniz En İyi Online Sertifika Programları
Online sertifika programları
0

Online sertifika programları günümüzde oldukça yaygınlaştı. Ücretsiz olarak erişebileceğiniz en iyi programları merak ediyor olabilirsiniz.

Online sertifika programları son yıllarda çok sık karşımıza çıkmaya başladı. İnsanların fiziksel ortamları internetin yerine daha az tercih etmesi sebebiyle, birçok kişi başvuru yapabileceği yeni yerler aramaya başladı. Kişisel gelişiminizi geliştirmek istediğinizde başka bir yere bakmanıza gerek yok çünkü sizler için en iyi ücretsiz Online sertifika programları listesini hazırladık.

Genç nüfustan birçok insana hitap eden birbirinden etkili kurslara mutlaka göz atmayı deneyin. Böylelikle Google dijital atölye sertifikası gibi başvuru yapmadan önce eğitim hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

1. Alison Online Sertifika Programları

online sertifika programları

Dünyanın her yerinden ücretsiz Online sertifika programları alabileceğiniz muhteşem yerlerden birisidir. Kar amacı gütmez ve çevrimiçi dersler ile sosyal bir girişimdir. Ücretsiz dersler olmasının yanında ücretli olarak da yararlanabileceğiniz programlar vardır.

Programları arasında üniversite veya liseye eş dersler bulunmakta, isterseniz gelişiminizi bu yönde de tamamlayabilirsiniz. Alison web sitesini merak edenler için buradan ziyaret edebilirler.

2. Edx

online sertifika programları

Üniversite düzeyinde bir eğitim tercih ettiğinizde herkese açık olan MIT ve Harvard işbirliğinde kurulmuş Online sertifika programları arasından birini seçebilirsiniz. Linkedin üzerinden iş bulacaklara uyumlu kurslar içerir ve şimdiye kadar 34 milyon kişi bu kurslardan faydalanmıştır. Sertifika aldığınız eğitimi kolaylıkla Linkedin üzerinde sergileyebilirsiniz.

3. IIENSTITU

online sertifika programları

İstanbul işletme enstitüsü tarafından başlatılan Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceğiniz ücretsiz online sertifika programları arasındadır IIENSTITU, ücretsiz kursları sunmanın yanında aynı zamanda ücretli kurslarda sunmaktadır. Sadece 2020 yılında bir milyondan fazla kişiye eğitim vererek, bu alanda iyi olmayı başaran sayılı yerlerden birisidir.

Kurslara baktığınızda kişisel gelişim geçerli olmak üzere, İngilizce, almanca, İspanyolca, yazılım, mühendislik gibi çok çeşitli eğitim programları içerir. Eğitim almaya bir yerden başlamak istiyorsanız, ücretsiz sunulan bu kurslara bakmanızı önerebiliriz.

4. Global Enstitü

Türkçe ve ücretsiz olarak erişebileceğiniz online sertifika programları aradığınızda Global Enstitü’yü seçebilirsiniz. Ücretli kurslar seçerseniz, mutlaka eğitim hakkında katılım ücreti gibi özelliklerin olup olmadığını lütfen ödeme yapmadan önce başvuru için araştırmanızı yapın. Çünkü tüm eğitimler için sınav uygulanır ve sınavı tamamlayan her kişi sertifika almaya hak kazanır.

Online eğitim seçenekleriniz arasında kişisel gelişim, yazılım, sosyal medya yönetimi gibi kurslar vardır. Burada uygulanan bir nevi uzaktan eğitim detaylı bilgi içeren kurslar için Global Enstitü web sitesine buradan göz atabilirsiniz.

5. Khan Academy

Ücretsiz online sertifika programları arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, geniş donanıma sahip Khan Academy kurslarını tercih edebilirsiniz. Eğitim içeriklerine baktığınızda ücretsiz sertifika programı bulunduran 10 binden fazla kurs içermektedir. İster siteye kayıt olup, ‘hemen başvur’ seçeneğini seçebilir, isterseniz sadece kurslara göz atabilirsiniz. Aralarında sevdiğiniz ve işinize yarayacak kurs varsa mutlaka önce başvuru yapınız, bazen kurslar sabit kalamayabiliyor ve silinebiliyor.

6. ODTÜ Bilgeİş

Orta Doğu Teknik Üniversitesi iş birliği ile hazırlanmış geniş kaliteli içerik barındıran ücretsiz online sertifika programları arasındadır. Serfika programı Türkiye ve Avrupa birliği ile desteklenmiş proje olarak bilinmektedir. Tek kişinin faydalanacağı kursların maksimum miktarı 100 adettir ve bunları tamamlayan sayılı kişiler, ücretsiz sertifikaya hak kazanmaktadır.

Kursların içeriği değişmekle birlikte, sosyal medya yöneticiliği, grafik tasarım, e-ticaret, yazılım gibi eğitimler içermektedir.

7. Coursera

Yüzlerce ücretsiz online sertifika programı içeren kurs aradığınızda Coursera sizin için önemli eğitim yerlerinden biridir. Kişisel gelişim, matematik, biyoloji gibi alan derslerinize özel çeşitli kurslara ev sahipliği yapmaktadır. Coursera, Stanfordu Üniversitesi Bilgisayar bilimleri profesörleri tarafından kurulmuş, çevrimiçi olarak yararlanabileceğiniz faydalı kursları vardır.

Kısaca profesyonel bir kurs arıyorsanız ve meslek hayatınızı şekillendirmek istiyorsanız, Coursera sizin için önemli bir kaynak olacaktır.

8. Open Culture

Dünya çapında birçok üniversite için binden fazla ücretsiz online sertifika programları sunan Open Culture, insanların tercihleri arasındadır. İster genç olun, isterseniz yaşlı sizin için etkili eğitim her daim var. Öğrenci iseniz sizin daha fazla kurs bulunurken diğerlerine daha az kurs vardır.

Üniversite dersleri, kurslarının yanı sıra 300’den fazla dil kursları barındırmaktadır. Bu da dil gelişimini önemseyen isteyenler için oldukça önemlidir. Diğer kurslara göre sitede birden fazla ücretsiz olarak erişebileceğiniz e-kitap bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap