Ubisoft Yeni Ücretsiz Battle Royale Oyununu Çıkardı

Ubisoft Yeni Ücretsiz Battle Royale Oyununu Çıkardı

Ubisoft Yeni Ücretsiz Battle Royale Oyununu Çıkardı

Tüm dünyayı kasıp kavuran Battle Royale yani hayatta kalma oyun türüne en son katılan firma Ubisoft oldu. Hayatta kalma oyun türü ilk başlarda mobil sektöre çıkmış ve mobilde oldukça ses getirmeyi başarmıştı.

Ardından ise bilgisayar ve oyun konsolları için çalışmalar tüm firmalarca başlanmıştı. Bu türün en çok ses getiren ve en popüler oyunu olan PUBG ile hayatta kalma oyunları bir anda yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştı.

Bu ilgiden dolay geçen zaman içerisinde Fortnite, APEX ve Call of Duty Warzone gibi pek çok hayatta kalma oyunu piyasaya çıkmış ve her çıkan oyun çıktığı dönemde oldukça ses getirmeyi başarmıştı. Bu akıma uzun bir süre bulaşmayana Ubisoft ise en son 12 Temmuz tarihinde gerçekleştirdiği Ubisoft Forward etkinliğinde yeni ücretsiz hayatta kalma oyunu olan Hyper Scape’i duyurdu.

Yeni Battle Royale Oyunu Hyper Scape Beta Olarak Çıktı

Battle Royale oyun türü için geç bir giriş yapan Ubisoft oyununa oldukça güvenmekte. Hyper Scape şu anda beta aşamasında olsa da oyuncular oyuna çok fazla ilgi gösterdi. Aşırı sistem gereksinimi istemeyen oyun ayrıca sadece 8,1 GB gibi oldukça düşük bir boş alan istiyor.

Tabi oyun henüz beta aşamasında olduğu için zaman zaman oyun içi sıkıntılar yaşamanızda oldukça normal. Fakat rakiplerine göre farklı bir oynanış sunmuş olması ve farklı yenilikler getirmiş olması bu sıkıntıları unutturacak cinsten.

Hyper Scape Nasıl Bir Oyun?

Hyper Scape oyununu anlatmadan önce oyunu nasıl indireceğinizden bahsedelim. Oyunu indirmek ve oynamak için tek yapmanız gereken uPlay uygulamasını indirmeniz ve mağazadan ücretsiz oyunlar sekmesinden Hyper Scape oyununu tıklayarak yükle demeniz.

Ardından oyuna girdiğiniz zaman size geniş bir alan içerisinde antrenman yaptırılıyor. Yaklaşık 12 – 14 kadar skil kutulardan ve etraftan alınabiliyor. Bu skillerden en fazla iki tanesini karakterinize alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir! :  Mobil Oyun Geliştirme ile Para Kazanmak Mümkün mü?

Ayrıca 3 kişilik ya da tek kişilik oynayabiliyorsunuz. Diğer tüm Battle Royale oyunlarda olan silahların benzerleri yine bu oyun içerisinde bulunmakta. Ayrıca öldüğünüzde en yakın dirilme merkezine kendi kendinize gitmeniz gerekmekte.

Haritada kapanan alanlar ise bir çember olarak değil rastgele olarak belli bölgeler kapanmakta. Kapanan bölgelerde çok durursanız ölürsünüz. Son olarak ise evlerin kapıları sarı renkte bir ışık ile kapalı. Bu kapıları kırarak evlere girebilir ve loot bulabilirsiniz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir