Tesla Motors Nedir? Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Tesla Motors Nedir? Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Tesla Motors Nedir? Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Tesla Motors elektrikli araç ve bu araçlar için motor parçaları üretip satan silikon vadisi merkezli bir şirkettir. Kuruluş tarihi 1 Temmuz 2003 olan şirket, çağa çığır açacak yenilikler yapma amacıyla elektrikli araç üretimine 2008 yılında başlamıştır. TSLA sembolüyle halka açık işlem gören şirketin CEO’su Elon Musk’tur. Elon Musk’ın en temel amaçlarından biri Tesla Motors şirketinden yüksek performanslı araçlar üretmektir.

Tesla tamamen elektrikli olan ilk spor arabasını Tesla Roadster adıyla duyurmuştur. Aracın yapımında hafif, sağlam ve güçlü olması için karbon elyaf gibi malzemeler kullanıldı. 2006 yılında tanıtımı yapılan araç 2008 yılında seri üretime geçerek alıcılarıyla buluştu. Tesla Roadster modelinin ardından Model X ve Model 3 araçlarının üretilme kararı alındı. Silikon vadisi merkezli otomotiv şirketi 2008 yılından bu yana 100 binden fazla elektrikli aracı alıcılarıyla buluşturmuştur.

Tesla Motors Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Tesla Motors Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Çağı en iyi şekilde yansıtan Tesla Motors herkesin yakından takip ettiği şirketler arasında hızla yükselişte. Özellikle yatırımcıların dikkatini çeken şirket hisse fiyatlarıyla merak uyandırıyor.

Bir dönem yatırımcıların düşen hisse senedi fiyatlarına tepkilerini Elon Musk’a bir mektup yazarak iletmeleri sonucu Elon Musk şaşırtıcı şekilde “Gidin Ford hissesi alın, onların yönetimleri mükemmel” cevabını vermişti. Durum böyle olunca yatırımcıların birçoğu Tesla’dan vazgeçti ya da başka şirketlere yöneldi. Bu durum yatırım oranlarını bir miktar etkilese de yıllar geçtikçe Tesla orijinalliğini korudu. Değeri de o oranda artmış oldu.

Yatırımcıların en çok merak ettikleri arasında Tesla Motors hisse senedi nasıl alınır? Soruları yer alıyor. Tesla hisse senedi almak isteyenler uluslararası yatırım kuruluşları ile hisse senedi alabiliyor. Bu kuruluşlar sayesinde Borsa İstanbul’dan senet alır gibi işlem yapabilmeniz mümkün oluyor.

Uluslararası kuruluşların dışında uluslararası döviz piyasası olan Forex platformunu kullanarak da Tesla senedi alabilmeniz mümkündür. Ayrıca Tesla’nın hisseleri NASDAQ borsasında işlem gördüğünden, yurtdışı hisse işlemlerini barındıran aracı kurumlarda bir yatırım hesabı açarak da hisse sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir! :  Honor Firması Yeni Akıllı Telefonunu Tanıttı! Karşınızda Honor 8S 2020

Güncel Tesla Hisse Değeri

Tesla Motors Hisse Senedi Nasıl Alınır?

NASDAQ borsasına göre Tesla Motors güncel hisse değeri 1.500,84 Dolar bandında seyrediyor. Bu da yaklaşık olarak 10.299,51 TL değerinde oluyor. Yorumculara göre Tesla son zamanlarda Coronavirüs etkisiyle değer kaybetmekte. Bunun yanı sıra ABD’nin Çin ile yaşadığı gerginlikler de piyasayı negatif yönde etkiliyor.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir