1. Ana Sayfa
  2. En Çok İzlenen Filmler

Son 10 Yılın En Yüksek Puanlı IMDb Filmleri

Son 10 Yılın En Yüksek Puanlı IMDb Filmleri
0

IMDb filmleri, Dünya’nın en iyi filmlerini, listesinde yayınlayan önemli bir mecradır. Peki IMDb puanı son 10 yılda en yüksek filmler hangileridir?

IMDb ifadesinin açılımı “Internet Movie Database” iken türkçe karşılığı “İnternet Film Veri Tabanı” dır. Bu şekilde adlandırılan platformun Dünya çapında en iyi filmleri sunduğu söylenebilmektedir.  Bu anlamda ise film izlemeyi seven ve kaliteli film arayışında olan kişilerin IMDb top listesine göz atmaları tavsiye edilir.

IMDb Puanı En Yüksek 6 Film

IMDb puanının yüksek olması filmlere değer katmaktadır. Bu da hem filmlerin öne çıkmasını sağlarken; hem de kişilerin kaliteli filmlere ulaşmasını sağlamaktadır.

IMDb kapsamında filmler puan, sıralama olarak sıralanmaktadır. Bu anlamda ise en yüksek sırada olan yani IMDB puanı en yüksek filmler şu şekilde sıralanabilmektedir:

1.      Esaretin Bedeli:

Yayınladığı tarihte Oscar ödülü alamayan filmin daha sonradan değeri anlaşılmıştır.  IMDb ise Esaretin Bedeli’ ne ilk sırayı vermiştir.  Yani IMDb puanı en yüksek film olmayı başarmıştır. Önemli ve kaliteli olduğu bu şekilde belirtilen filmin puanı da 9.2’ tir.

-imdb-filmleri-

2.      Baba:

IMDb filmleri listesinde yer alan Baba filmi bir seri şeklindedir. Uzun soluklu olan bu filmlerin sabırla izlendiği takdirde kişileri etkileyeceği düşünülmektedir.

Baba filminin ilk serisinin IMDB puanı 9.1’ dir. Sıralama olarak da Esaretin Bedeli’ nden hemen sonradır.

Baba 2 filmi ise bu filmin devamıdır. 3 sırada yer alan Baba 2 filminin IMDb puanı 9.0’ dır.

-imdb-filmleri-

3.      Kara Şövalye:

Batman filmlerini seven birçok kişi vardır. Kara Şövalye de Batman filmleri arasında yer alan ve giderek değeri daha da anlaşılan bir filmdir. Dikkat çeken bu filmin IMDb puanı 9.0 iken 4 .sırada yer aldığı söylenebilmektedir.

4.      Öfkeli Adam:

IMDb filmleri arasında yer alan Öfkeli Adam’ın yapım yılı çok eskidir. Bu yüzden kişiler bir önyargı ile yaklaşmaktadır ancak bu film izleyenleri her defasında farklı düşüncelere yöneltmektedir.

IMDb puanı 8.9 olan ve 5. Sırada yer alan bu filmi sizde izlemek istemez misiniz?

5.      Schindler’in Listesi

Birçok farklı ödüle layık görülen bu film 2. Dünya Savaşı sırasında geçmektedir. 6. Sırada yer alan bu filmin puanı ise 8.9’ dur.

6.      Yüzüklerin Efendisi

IMDb filmleri arasında belki de en dikkat çeken film Yüzüklerin Efendisi’dir. Kitabının yanı sıra filmi daha çok izlenen bu film 2003 yılında yapılmıştır ve halen de popülerliğini korumaktadır. IMDb puanı 8.9 olan film 7. Sırada yerini almaktadır.

İlginizi çekebilir: En İyi Netflix Dizileri Listemiz Açıklandı

Yorum Yap