Odaklanmaya Yardımcı Mobil Uygulamalar

Odaklanmaya Yardımcı Mobil Uygulamalar

Odaklanmaya Yardımcı Mobil Uygulamalar

Ders çalışırken ya da işinizi yaparken odaklanmaya yardımcı mobil uygulamalar sayesinde verimli çalışabilirsiniz. Her biri çalışma konusunda en iyi teknikleri kapsayan bu uygulamaları birçoğunu da ücretsiz elde edebilirsiniz. Odaklanma uygulamaları ile uzun süre odaklanmış halde kalarak çalışmanızı düzene sokmanız mümkündür.

Ders çalışma programları içerisinde de çeşitli kanıtlanmış teknikleri içeren faydalı mobil uygulamalar bulunmaktadır. Evinizde ya da çalışmak için bulunduğunuz yerde daha fazla verim almak adına bu uygulamaları deneyebilirsiniz. İşte, odak gücünüzü arttıracak ve çalışmanızdan verim almanızı sağlayacak mobil uygulamalar.

1.   Focus To – Do

Focus To – Do

Focus To – Do, odaklanmaya yardımcı uygulamalar arasında en etkili yöntemleri sunan bir uygulamadır. Pomodoro tekniği sayesinde verimli çalışmanıza izin veren bu uygulama, 25 dakikalık periyodları size sunuyor. Her 25 dakikada bir 5 dakikalık aralar vermenizi sağlayan uygulama ile verimli çalışmanız garanti ediliyor.

25 dakikalık çalışma zamanlarının 4 kere tekrarlanması halinde de uygulama size fazladan dinlenme zamanı sunuyor. Uygulama içerisinde farklı aktivitelerin de bulunması çalışmayı daha keyifli bir hale getirmektedir. En iyi pomodoro uygulaması olarak da kabul edilen bu uygulamayı iOS ya da Android cihazlarınıza indirebilirsiniz.

2.   Focus Booster

Focus Booster

Bir diğer pomodora tekniği uygulaması olan Focus Booster da odaklanma uygulamaları arasında dikkat çekiyor. Oldukça sade bit tasarıma sahip olan uygulamada karanlık mod da bulunuyor. Karanlık modu sayesinde odağı daha iyi bir şekilde arttıran uygulama ile uzun süre verimli çalışabilirsiniz.

Pomodora açısından oldukça etkili bir uygulama olan Focus Booster, 25 dakikalık süreler ile veriminizi arttırmaya çalışıyor. En iyi ders uygulamaları arasında da kabul edilen Focus Booster’ı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir! :  Spotify Hikayeler Özelliğine Kavuşuyor

3.   Forest

forest

Odaklanmaya yardımcı uygulamalar listemizde hem keyifli hem de faydalı bir uygulama olan Forest da yer alıyor. Çalışırken eğlenmenizi ve sorumluluk almanızı da sağlayan bu uygulamayı kesinlikle çok seveceksiniz.

Her bir çalışma periyodu içerisinde bir adet sanal ağaç yetiştirmenizi sağlayan uygulamada verimli çalışma ortamı oluşturmanız sağlanıyor. Uygulamanın haricinde başka bir uygulamaya geçmeniz halinde de yetiştirmekte olduğunuz ağaç ölüyor. Bu sayede hem eğlendiren hem de verimli çalışma ortamı sunan uygulama çok seviliyor. Siz de Forest’ı gerek iOS gerekse de Android cihazlarınız için indirebilirsiniz.

4.   Headspace

Headspace

Ders çalışma uygulamaları arasında bulunan Headspace de oldukça verimli bir çalışma anı sunmayı başarıyor. Hem çalışmanızı hem de çalışma ortamını oluşturmanızı sağlayan bu uygulamadan fazlasıyla verim alabileceksiniz.

Aslında meditasyon ve odaklanma uygulaması olan Headspace, uyku için de tavsiye ediliyor. Özellikle de sabah rutinleri için oldukça etkili olan bu uygulama ile güne daha verimli başlayabilirsiniz. Bunun haricinde uygulamayı gece sağlıklı bir uyku ortamı oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Headspace’i Andorid ya da iOS için indirebilirsiniz.

5.   Freedom

fredom

Odaklanma ihtiyacınızı karşılayan en iyi uygulamalardan biri de Freedom. Freedom, diğer tekniklere oranla daha farklı işleyen bir yapıya sahip. Freedom uygulaması sayesinde odaklanmanız gerektiğinde dikkatinizi başka sitelere vermenize engel olunuyor. Yani uygulama, sizin oyun ya da sosyal medya gibi diğer uygulamalara girmenize engel oluyor.

Freedom kullanarak dikkatinizi dağıtacağını düşündüğünüz siteleri bir süreliğine engelleyebiliyorsunuz. Bu sayede internet üzerinden dikkatinizi dağıtacak her detayı elemiş oluyorsunuz. Uygulamayı, Android ya da iOS için indirebilirsiniz.

6.   Brain Focus Productivity Timer

Odaklanmaya yardımcı uygulamalar listemize Brain Focus Productivity Timer ile devam ediyoruz. Pomodoro tekniğini kullanan bir diğer uygulama olan Brain Focus ile de 25 dakika boyunca aralıksız odaklanabileceksiniz. En etkili pomodoro uygulamalarından olan bu uygulama sayesinde odaklanmanız gereken işten tam anlamıyla verim alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir! :  Sağlam ve Dayanıklı Telefon Doogee 88 Pro

25 dakikalık odaklanma ve 5 dakikalık mola şeklinde ilerleyen bu uygulama, kanıtlanmış bir odaklanma tekniği ile işliyor. Uygulamayı iOS ya da Android için ücretsiz olarak indirmeniz mümkündür.

7.   Engross

Engross, pomodoro tekniği ile en iyi hizmeti sunan uygulamalar arasında başı çekiyor. 25 dakikalık odaklanma ihtiyacını karşılayan Engross ile verimli çalışma ortamı kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli motivasyon mesajlarını da size ileten uygulama, molalar ile sağlıklı bir çalışma düzeni sağlıyor. Odaklanmaya yardımcı mobil uygulamalar listesinde yer alan en etkili uygulama olan Engross’u ücretsiz indirebilirsiniz. Uygulama, hem iOS hem de Android mobil cihazlar için uygundur.

 

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir