İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. En Çok İzlenen Diziler

En İyi Netflix Dizileri 2020

En İyi Netflix Dizileri 2020
1
+ - 0

TV platformları arasında en dikkat çeken yapımlar genellikle Netflix dizileri arasından çıkıyor. Platform, hizmet vermeye başladığından itibaren pek çok önemli yapım ile ödülden ödüle koşmaya devam ediyor. Hem kolay kullanımı hem de geniş içeriği sayesinde Netflix orijinal içerikleri son dönemlerin en popüler işleri arasında yer alıyor. Birden çok türe hitap eden diziler sayesinde platformun geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasına da şaşmamak gerekiyor. Gerek gerçek hayat öyküleri gerekse de özgün senaryolar platformun popülerliğine popülerlik katmaya yetiyor. Bu listede de en iyi 10 Netflix dizisi hakkında kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

1.   Messiah – IMDb Puanı 7.9

Netflix dizileri arasında Messiah ön plana çıkan oldukça başarılı bir yapım. 2020 yılının Ocak ayında yayınlanan seride dini inanışlara göre günün birinde gelmesi beklenen Mesih karakterinin ortaya çıkışı anlatılıyor. Orta Doğu ve Amerika’da geçen hikayede tuhaf bir adamın mucizeler yaratmasını izleyeceksiniz. Halkın bu kişi hakkındaki görüşleri ikiye ayrılmışken Mesih gerçekten var mı sorusu da kafaları karıştırıyor.

Messiah, özellikle son dönemin en çık tartışılan ve konuşulan dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Dram ve gizem türünde olan bu diziyi her Netflix yapımında olduğu gibi bir çırpıda bitirmek isteyeceksiniz.

2.   The Spy – IMDb Puanı 7.8

Orta Doğu’da geçen bir başka yapım olan The Spy da en başarılı ve popüler Netflix orijinal içerikleri arasında yer alıyor. Dizide genellikle komedi ve hicivli yapımlarda görmeye alışık olduğumuz usta komedyen Sacha Baron Cohen başrolde yer alıyor.

The Spy, 1960’lı yıllarda geçen bir dönem dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Dizide İsrail İstihbarat Teşkilatı üyesi bir ajanın Suriye’ye gönderilmesi işleniyor. Dönemin ve hatta günümüzün politik dünyasına ışık tutan bu yapım, pek çok tartışmayı da beraberinde getirmişti.

3.   Stranger Things – IMDb Puanı 8.9

Netflix’in en popüler dizilerinden biri olan Stranger Things, en iyi 10 Netflix dizisi listesinde mutlaka yer almalı. Dizide, küçük bir kasabada yaşanan tuhaf olaylar konu ediliyor. Küçük bir çocuğun esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması ile başlayan olaylar silsilesi git gide daha da tuhaf bir hal alıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda genellikle çocuk oyuncuları görebileceğiniz gibi Winona Ryder gibi usta oyuncuları da izleyebilirsiniz. Netflix, 3 sezonu ile dünyayı kasıp kavuran dizinin 4. Sezon onayını da vermiş bulunuyor.

4.   The Crown – IMDb Puanı 8.7

En başarılı ve gerçekçi Netflix yapımlarından biri olan The Crown da tüm zamanların en iyi dizilerinden biri haline geldi. İngiltere Kraliyet Ailesi temalı bu dizide Kraliçe Elizabeth’in 25 yaşından bugüne dek devam eden taht macerasını izleyeceksiniz. Dizi, Kraliyet Ailesi tarafından yorumsuz bırakılmış olsa da gerçekleri oldukça net aksettirdiği söylenmektedir.

5.   Narcos – IMDb Puanı 8.8

Netflix dizileri listesinde ilk yayınlandığı günden itibaren TV platformlarına damga vuran Narcos serisini de unutmamak gerekiyor. Kolombiyalı dünyanın en güçlü uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar’ın hayatı da tüm detayları ile bu dizide anlatılıyor.

Dizide, Escobar’ın polisle girdiği mücadeleler ve kartelinin gelişim evreleri ince ince işleniyor. Gerçek olaylara dayandırılarak anlatılan senaryoda Pablo Escobar’ın geldiği evreye yakından şahit olacaksınız.

6.   Mindhunter – IMDb Puanı 8.5

Popüler Netflix orijinal içerikleri arasına son dönemlerde büyük ses getiren Mindhunter serisini de eklemek şart. Usta yönetmen David Fincher’ın çektiği dizide psikolojik gerilim unsurları ustaca işlenmiş. FBI’da suçlu psikolojisi üzerine ders veren genç bir eğitmenin en zorlu davalardaki çıkışlarını izleyeceksiniz.

Seri katiller üzerine kurulu olan senaryoda zaman zaman gerçek olayların da yansımalarını bulabilirsiniz. Suçlu psikolojisi ve katil olma üzerine adeta bir rehber niteliği taşıyan bu diziyi de listenize eklemelisiniz.

7.   La Casa De Papel – IMDb Puanı 8.6

Özellikle Türkiye’de büyük beğeni toplayan bir yapım olan La Casa De Papel, 4. Sezon onayını almayı başaran bir başka dizidir. İspanyol yapımı olan bu macera dizisinde ülkenin en büyük darphanesinin soygun planını izleyeceksiniz. Ustaca hazırlanan bir soygun ve bu yolda canlarını bile vermeye razı kişilerin bulunduğu dizide polis kavramı da oldukça provakatif işlenmiş.

Netflix dizileri arasında en dikkat çeken yapımlardan olan La Casa De Papel, mutlaka izlenmesi gereken diziler listesinde de başı çekiyor.

8.   Black Mirror – IMDb Puanı 8.8

https://www.youtube.com/watch?v=2bVik34nWws

İlk sezonları ile bir İngiliz dizisi olarak ekranlara gelen Black Mirro’ın yayın hakları Netflix tarafından satın alınmıştır. En başarılı Netflix dizileri arasında gelen yapımda teknolojinin yarattığı bazı zorluklar anlatılıyor. Her bir bölümü farklı konuya oyunculara ve hatta yönetmenlere sahip olan dizide pek çok ünlü ismi de bulabilirsiniz.

Fütüristtik yapısı ile dikkat çeken dizi, adeta bir distopya tasviri yapmaktadır. Teknolojinin engel olunamaz ilerlemesi her daim iyi sonuçlar getirmeyecektir. İşte Black Mirror da teknolojinin karanlık yüzünü yansıtan bir Netflix yapımı.

9.   The Kominsky Method – IMDb Puanı 8.2

https://www.youtube.com/watch?v=TjuOTlf5Jb0

Usta oyuncular Michael Douglas ve Alan Arkin’in başrollerinde yer aldığı The Kominsky Method, komedi türünün en güzel örneklerinden biri. Hiciv odaklı olan dizide orta yaşı geçmiş iki yakın arkadaşın hayatlarını izliyoruz.

Eskiden oyuncu olan Sandy Kominsky ile onun bir an olsun yanından ayrılmayan menajerinin komik ve bir o kadar da sıcak hikayelerini çok seveceksiniz. Dizinin ana temasında ise yaşlılık ve onun getirdiği bir takım sorunlar yer alıyor.

10. Bojack Horseman – IMDb Puanı 8.5

Netflix dizileri arasında özel bir yere sahip olan Bojack Horseman, yetişkinler için tuhaf bir animasyon serisi. 1990’lı yıllarda ünlü bir TV yıldızı olan Bojack, artık eski kariyerine özlem duyan neredeyse sıradan biridir. Kendisini bir bunalım içerisinde bulan eski oyuncu, kariyerinin parlak günlerine de aslında büyük özlem duymaktadır.

Bojack Horseman, komedi unsurlarını içerisinde barındıran bir animasyon yapım olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar komedi türünde bir yapım olarak tanımlansa da dizinin karanlık tarafı da izleyiciyi derinden etkiliyor.

 

 

Yorum Yap