Maserati Ghibli Hybird Arabası En Sonunda Tanıtıldı

Maserati Ghibli Hybird Arabası En Sonunda Tanıtıldı

Maserati Ghibli Hybird Arabası En Sonunda Tanıtıldı

Maserati Ghibli Hybird uzun süredir araba severler tarafından beklenen ve merak edilen bir arabaydı. Son dönemlerde elektrikli ve hibrit araçların sayısı oldukça artmakta. Dünyanın önde gelen neredeyse tüm araba markaları artık ya elektrikli ya da hibrit araç çıkartarak bu yarışı iyice kızıştırmaktalar.

Maserati ise uzun süredir üzerinde çalıştığı ve oldukça merak uyandıran bir hibrit araba üzerinde çalıştığını zaten bizlere duyurmuştu. Çıkardığı arabalar ile oldukça ses getiren markanın çıkaracağı hibritli arabanın da diğer rakiplerine göre farklı bir şekilde çıkacağı ön görülüyordu.

Nitekim Maserati’de bu beklentileri boşa çıkarmadı. Ghibli Hybrid modeli arabası lansman tanıtımında tüm gözleri üzerine çekmeyi başardı. Hem şık tasarımı hem de teknik özellikleri ile Ghibli Hybird yıllarca kendisinden bahsettirecek gibi görünüyor.

Maserati Ghibli Hybird Modelinin Özellikleri

Baştan belirtelim Maserati Ghibli fiyat konusunda henüz bir açıklama ya da bilgilendirme yapmadı. Ama pek çok özelliği lansman tanıtımında gösterildi. Bunlardan ilki ve en dikkat çekeni ise 2 litrelik ve dört silindirli 4 adet turbo benzinli motorun elektrikli motor ile birlikte çalışması.

Ayrıca yeni elektrikli araç 330 beygir gücünde ve 199 km’ye yaklaşık olarak 5.7 saniyede çıkıyor. Ayrıca Ghibli Hybird arabasının yanında 80 kg’dan daha hafif elektrikli süper şarj da gelmekte. Bu da performans, verimlilik ve sürüşten alınan keyifte düzgün bir denge kurmuş oluyor.

Hibrit Araçlar Çevre Dostu

Herkesin bildiği gibi arabaların artması ile doğaya yayılan CO2 miktarı da artmış durumda. Hibrit araçlar ve elektrikli araçlar ise bu durumun önüne geçmek için geliştirilmiş araba modelleri olmaktalar.

Maserati yeni arabası ile yaklaşık olarak yüzde 20 ve 24 arası karbondioksit azaltmayı planlıyor. Ayrıca Ghibli Hybird artık dizel yakıt tüketen Ghibli modellerinin yerine üretilecek. Hibrit arabalar son zamanlarda hem Avrupa hem de Çin piyasasında oldukça önemli yere sahip olmaktalar.

İlginizi Çekebilir! :  Oyuncular The Last of Us 2'yi Eleştiri Yağmuruna Tuttu

Maserati Ghibli Hybird modeli de hem bu pazarlara daha çok ürün satmak hem de çevre dostu araba üretiminin devamını getirmek için üretilen bir araç. Fiyatı konusunda pek açıklama yapılmasa da yeni Maserati’nin her eve uygun fiyat ile çıkamayacağını söyleyebiliriz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir