1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır

Laptop Soğutucu Sorunları

Laptop Soğutucu Sorunları
Laptop Soğutucu Sorunları
0

Günlük hayatta bilgisayar kullanımımız zamanla artmaya devam etmektedir. Birçok işimizi görmeye yarayan ayrıcalıklar sunmaktadır. Bundan dolayı günümüzün çoğunu bilgisayar başında geçirmek zorunda kalabiliyoruz. Laptoplarda bulunan bileşenler yaptığımız işlemler sonucu ısınmaya başlamaktadır. Bu sorunlardan dolayı laptoplarımızın fanlarını temizletiriz veya laptop soğutucu aksesuarına ihtiyaç duyarız.

Laptop Soğutucu Nedir?

Bir bilgisayarın işlemci ve diğer donanım parçaların sıcaklığını en aza indirgemek için kullanılan bir aksesuardır. Çoğunlukla, biz laptop soğutucusu, bir fan ve bir radyatörden oluşmaktır. Laptopun altına konumlandırılarak, işlemci ve diğer parçalara hava akışı sağlayarak soğutma işlemini gerçekleştirir.

Laptopun Isınmaması İçin Neler Yapılabilir?

Laptopların ısınmaması için bazı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır:

Soğutucuyu temizleyin: Laptop soğutucu parçasının toz ve kirlerden temizlenmesi, bilgisayarınızın daha az ısınmasına yardımcı olur. Soğutucuyu temizlemek için, bilgisayarınızın kapağını açarak, soğutucunun üstünde biriken tozu alın.

İşlemci görev yükünü azaltın: Bilgisayarınızın işlemci görev yükünü azaltarak, ısınmasını önleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, bilgisayarınızda çalışan tüm programları kapatın ve ekran kartının görev yükünü azaltın.

İşlemci fan hızını ayarlayın: İşlemci fanının hızını düşürerek, bilgisayarınızın daha az ısınmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, bilgisayarınızın BIOS ayarlarına girerek, fan hızını düşürün.

Bilgisayarı hava akışına açık bir yerde tutun: Bilgisayarınızı hava akışına açık bir yerde tutarak, ısınmasını önleyebilirsiniz. Özellikle bilgisayarınızın altındaki hava girişlerinin tıkanmamasına dikkat edin.

Bilgisayarınızı aşırı derecede ısınmamasına izin verin: Bilgisayarınızın ısısının normal sınırların üstüne çıkmasına izin vermeyin. Eğer bilgisayarınız aşırı derecede ısınıyorsa, bu durum bilgisayarınızın daha hızlı bozulmasına neden olabilir.

Bu işlemleri uygulayarak laptopunuzun ısınmasını önleyebilirsiniz. Bu sayede laptopunuz da performans kaybının yaşanmadığını göreceksiniz. Yukarıdaki uygulamalarla düzelmiyorsa servis Türkiye gibi uzman servis ekiplerden yardım almanız gerekmektedir.

Servis Türkiye Hizmetleri

10 yıldan uzun süredir sizlere kaliteli hizmet sunmaktayız. Arızalı bilgisayarlarınız için, tamir, bakım ve onarım gibi çeşitli işlemler yapmaktayız. Bilgisayarın arızası fark etmeksizin sizlere yardımcı olmaktayız. Bilgisayarınızı teknik servisimize elden ya da anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz bir şekilde gönderim sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarınız bize ulaştığında öncelikle arıza tespiti yapıyoruz. Daha sonra sizinle iletişime geçerek tespit edilen arızalarla ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Gerekli işlemler için sizlerden onay aldıktan sonra, profesyonel ekip arkadaşlarımızın yardımlarıyla titiz bir şekilde çalışmalarımıza başlıyoruz.

Fan tamiri/ değişimi ve diğer bilgisayar sorunları, yapılan uygulamalar hakkında bilgi almak istiyorsanız servis Türkiye sayfamızı inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap