Instagram Uygulamasına İki Yeni Özellik Geliyor

Instagram Uygulamasına İki Yeni Özellik Geliyor

Instagram Uygulamasına İki Yeni Özellik Geliyor

Facebook’un satın alarak bünyesine hail ettiği Instagram uygulaması güncellemeler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Yeni gelecek olan güncelleme kullanıcılar tarafından uzunca bir süredir beklenilen video kırpma özelliği. Instagram üzerinde sürekli bir şekilde durum paylaşmak isteyenlerin rahatsız olduğu bir konu var. O konu da hikayeler özelliğinde kırpma işleminin yapılamıyor oluşu.

Facebook Bünyesine Geçiş Yaptığından Beri Aldığı Güncellemelerin Ardı Arkası Kesilmiyor

Facebook bünyesine geçiş yapan Instagram son zamanlarda sık sık aldığı güncellemeler ile daha iyi hale gelmeye başladı. Yeni olarak alacağı güncellemelerin arasında DM mesajları için tepkiler ve Hikayeler özelliği için video kırpma özelliği bulunuyor.

DM mesajlarına tepki verme özelliği sayesinde kullanıcılar gelen mesajların üzerine uzun bir şekilde basılı tutarak emojiler ile tepki verebilecek. Önceden olan beğenme butonuna çeşitlilik eklenecek şeklinde açıklamalarda bulunursak daha doğru bir anlatım olur.

İlginizi Çekebilir: Instagram IGTV Videolarından Para Kazanın

Yeni Gelecek Güncellemeler Arasında Hikâye Paylaşmayı Sevenleri Mutlu Edecek Özellik Bulunuyor

Diğer bir yandan gelecek özellik iste hikâye paylaşmayı seven kullanıcıların yüzünü güldürecek yönde. Hikayeler için atılacak videoların nerede kayıt edildiği önemli değil. Başında ya da sonunda olan hatalı çekimler bir şekilde kırpılmak isteniyor ancak üçüncü parti bir yazılım olmadan bu özelliklerden faydalanmak mümkün değil. Yeni gelecek güncelleme sayesinde üçüncü parti uygulamalara gerek kalmadan video kırpma işlemi yapılabilecek.

Instagram Üçüncü Parti Uygulamalara Bağımlılığı Ortadan Kaldırmak İstiyor

Instagram eklediği yeni özellikler sayesinde dışa bağımlılığını tamamen ortadan kaldırmak istiyor. Tüm ayarların tek bir program üzerinde yapılabilir olması platform için her şekilde pozitif dönüş olacaktır. Videoları kırpmak için üçüncü parti bir uygulamanın indirilmeyiş oluşu daha fazla sevgi toplayacak gibi. Öte yandan hikayeleri paylaşmadan önce kaydetme özelliği sayesinde kullanıcılar videoları sadece kırpma amacı için de platform uygulamasını kullanabilecek.

İlginizi Çekebilir! :  İnstagram Hikâyelerine Eski Fotoğraf Ekleme Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yeni olan iki özelliği şu anda test aşamasında. Söz konusu özellikler ne zaman kullanıma açılacak pek bir bilgi bulunuyor. Ancak son zamanlarda yapılan güncellemelerin eklenme hızını göz önünde bulunduracak olursak olukça hızlı bir ekleme süresi ile kullanıcıların beğenisine sunulacak gibi gözüküyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir