1. Ana Sayfa
 2. İnstagram

Instagram Mavi Tik Alma Hakkında Öğrenebileceğiniz En İyi Yöntemler 2022

Instagram Mavi Tik Alma Hakkında Öğrenebileceğiniz En İyi Yöntemler 2022
0

Instagram mavi tik alma konusunda sıkıntı çekiyorsanız, bu yöntemleri kullanarak hızlı ve güvenilir yollar ile kolayca hesabınıza yapabilirsiniz.

Instagram mavi tik alma markalar veya tanınmış kişiler için geçerli olup aynı zamanda bireysel kullanıcılarda bunu alabilirler. Bu, hesabınızın size ait olduğu ve güvenilirliğini tespit etmekte kullanılır. Bu sayede milyarlarca kişi tarafından kullanılan Instagram için hesabınızı kanıtlayabilirsiniz.

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olup, hem markalar hem de tanınmış kişiler için birinci tercihleridir. Platformda öne çıkmak ve görünür olmaya devam etmek için mavi tik başvurusu önemlidir. Böylelikle Instagram doğrulaması için milyarlarca hesapların arasından seçilen Instagram mavi tik alma ile en önde olabileceksiniz.

Instagram mavi tik alma, diğer hesaplara göre oldukça zordur ama belirli adımları gerçekleştirdiğinizde sizde buna sahip olabilirsiniz. Mavi tik alma işlemi, resmi belgeler gerektiren sabır isteyen bir süreçtir. Fakat sizler için bu nasıl yapıldığını gösteren adımları paylaşıyor olacağız.

Instagram Mavi Tik Nedir ve Kimlere Verilir?

instagram mavi tik alma

Mavi tik, Instagram hesabınızın doğruluğunu göstermek adına size verilen mavi rozettir. Milyarca hesap arasında bu rozet, küresel markanın varlığını veya tanınmış kişinin o kişiye ait olduğunu gösteren onay işaretidir. Diğer sosyal medya hesaplarına da baktığımızda da mavi tik aynı görevi üstlediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Onaylı bir instagram hesabı açtığınızda kişi, marka veya kurumlar mavi tik alabilirler. Bu kendi hesaplarının resmi evraklar ile doğruluğunu ve güvenini gösterecektir. Yine de başvuru için Instagram mavi tik alma konusu biraz karmaşık olabilir.

Instagram mavi tik başvurusu yaptığınızda hesabınızın onaylanacağı anlamına gelmiyor. Bu konuda Instagram biraz seçici davrandığını söyleyebiliriz. Kriterlerin nasıl olacağı konusunda da spordan seyahata bütün fotoğraflarınız olsa bile kaynak gösterilerek dahi olmayacağına anlamına gelebilir.

Mavi tik aynı zamanda Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformları arasında da popülerdir ve onda da kesin bilgiye ulaşmak mümkün değildir. Milyarlarca hesaba ev sahipliği yapan Instagram için de diğer sosyal medya hesaplarına göre daha az mavi tik onaylı hesaplar vardır. Ama yine de mavi tik almak istiyorsanız, topluluk kuralları veya kullanım koşulları gibi kriterleri sağlamanız belki size rozet almanızda yarar sağlayabilir.

Instagram Mavi Tik Alma İçin Kaç Takipçi Gerekir?

instagram mavi tik alma

Sosyal medya platformları arasından en çok kullanılan Instagram için insanlar 2022 yılı için mavi tik almak için kaç takipçi gerektiği ile ilgili sorular soruyor. Mavi tik almak için hesabınız hangi şartlara uyması ve kaç takipçi olması gerekir, tüm yönleri ile ele alacağız. Mavi rozet tanınmış insanlar veya markalar tarafından kullanılsa da diğer insanlarda bu rozeti alabilirler.

Özellikle şarkıcı, yazar, yönetmen, marka sahibi veya şirket kurucularından biriyseniz mavi tik başvurusu yaparak rozete sahip olmanız mümkündür. Bunların haricinde bazen sadece takipçinin yeterli olduğunda bile Instagram bazı hesaplara mavi rozet verebilmektedir. Bu yapmanız için internette sizi tanıtan içerik ve materyalin olmasının yanı sıra en az 10000 takipçi sayısına sahip olmazı gereklidir.

Instagram Mavi Rozet veya Mavi Tik Nasıl Alınır?

instagram mavi tik alma

Instagram mavi tik alma için profilinizin herkese açık olması, internette sizi anlatan içerikleriniz ile doğru orantılıdır. Çünkü mavi tik 10000 takipçinin üzerinde olan kullanıcılarla birlikte sizin adınıza kayıtlı olan ve bilinirliğinizi gösteren kaynaklarınızdır. Mavi tikli hesap almanız topluluk kurallarına uyduğunuz takdirde doğal olarak daha basit olacaktır.

Mavi tik almak için aşağıdaki adımları izleyerek kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz:

 • Instagram uygulamanızı açın ve ayarlar kısmına tıklayın
 • Ayarlar kısmına tıkladığınızda ‘Hesap’ bölümüne ulaşın ve tıklayın
 • Hesap bölümüne girdiğinizde çıkan sayfada ‘Doğrulama iste’ çıkacaktır ve buraya da tıklayın
 • Ekrana ‘Instagram Doğrulaması için Başvur’ çıkacaktır, buraya isim ve soy isminizi yazıp sizden istenen belgeleri (Pasaport, kimlik, ehliyet veya şirket kuruluş kaydı vb.) ekleyin

Instagram Mavi Tik Alma İçin Ne Yapmak Lazım?

Instagram mavi tik alma için yapmanız gerekenler hesabınız gerçek kişiye ait olduğunu belirlemektir. Eğer takma adınız veya gerçek kişiliğiniz uygunsa topluluk kurallarına uygun olarak en az 10 bin takipçinin ardından ‘Instagram doğrulması için Başvur’ ekranından kolaylıkla başvurabilirsiniz.

Belge doğrulama süreci ve hesabınız kesinlikle onaylaması için herhangi bir bilgiye ulaşabilmek pek mümkün değildir. Ancak aşağıdaki adımları yaptığınızda mavi tik veya rozet almak size o kadar yakın olacaktır. Bunları yaparken Instagram mavi tik hilesi veya Instagram mavi tik kopyalama yapmaktan uzak durmanız gerekmektedir.

 • Herkese açık profilinizin olduğuna emin olun
 • Tamamlanmış özgeçmişiniz ile birlikte eksiksiz hazırlanan Instagram profil hesabınız olmalı
 • Hizmet şartları ve topluluk kurallarına uygun olarak hazırlanan hesabınız veya içerikleriniz olmalı
 • Orijinal veya gerçek kişi olmanız gerekmektedir
 • İşletmeniz varsa ikisi aynı hesapta olmaması gerekmektedir
 • İnsanlar tarafından önerilen ve dikkat çekici görünen hesabınız olmalıdır
 • Geçmişte sizi anlatan internet kaynakları, içerikler veya materyale sahip olmanız gerekmektedir

Instagram Mavi Tik Alma Ücreti Ne Kadar?

instagram mavi tik alma

Instagram mavi tik alma konusunu araştıran insanlar bunun ne kadar zor olduğunu biliyorlar. O yüzden Instagram mavi tik veren firmalar veya ajanslar bu konu ile ilgili ilgilenmeye başladılar. Instagram mavi tik satın alma için şuanda da ücretli olarak bu hizmeti alabileceğiniz yerler vardır.

Mavi tik alma zor olsa da bazı kurumlar veya markalar aracılığıyla buna sahip olmak mümkündür. Satın almak istediğinizde ise Instagram mavi tik alma ücreti 50 bin TL’den başlayıp, 200 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Instagram mavi tik alma koşullarını karşılamakta sorun yaşıyorsanız ilgili firmalardan destek alarak bunu yapabilirsiniz.

Instagram mavi tik alma ücreti ne kadar?

Instagram mavi tik alma ücreti ilgili ajanslarla olmakla birlikte 50 bin TL ile 200 bin TL arasında değişmektedir.

Instagramda mavi tik olması için kaç takipçi?

Mavi tik almak istediğinizde hesabınızda en az 10 bin takipçi olması gerekmektedir.

Instagram mavi tik kimlere verilir?

Instagram mavi tik, instagram kullanım şartlarına uygun olan tanınmış kişiler veya markalara verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap