Facebook Karanlık Modu Geldi Nasıl Geçilir?

Facebook Karanlık Modu Geldi Nasıl Geçilir?

Facebook Karanlık Modu Geldi Nasıl Geçilir?

Facebook karanlık modu seçeneğini kendine getirerek bu akıma uymuş oldu. Daha önce Twitter, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalara gelen karanlık mod en sonunda Facebook içinde gelmiş oldu. Ama Facebook sadece görsel olarak değişikliğe gitmedi.

Aynı zamanda oldukça karmaşıklaşan Facebook masaüstü versiyonu da bu vesile ile biraz düzene girmiş bulunmakta. Facebook masaüstü versiyonu artık mobil versiyonuna biraz daha benzeyecek ve daha rahat bir kullanışı bizlere sunacak.

Ayrıca uygulama bu özelliği ile artık daha hızlı çalışacak. Yeni getirdiği özellikler ile oldukça yavaşlayan ve kullanıcıların tepkisini alan Facebook bu sürüm ile kullanıcılarının gönlünü tekrar kazanmaya çalışacak.

Facebook Karanlık Modu Kimlere Geldi?

Facebook karanlık modu özelliği şu an beta aşamasında. Bu yüzden Facebook bu özelliği herkes için henüz sunmadı. Sadece Facebook tarafından belirlenen kişiler bu özelliği kullanmaya başlayabiliyor. Facebook bu kişileri kimlerden seçtiği ya da neden seçtiği konusunda herhangi bir açıklama yapmadı.

Ama gelen yorumlar göz önünde bulundurulduğu zaman genellikle uzun yıllar hesabını kapatmadan ve ceza almadan kullan kişiler arasında seçtiği düşünülmekte. Ama ilerleyen zamanlarda Facebook bu özelliğini kimseyi atlamadan tüm kullanıcılar için sunacağını açıkladı.

Karanlık Moda Nasıl Geçiş Yapılır?

Bu yeni özelliği aktif ederek kullanmaya başlamak oldukça basit. Öncelikle ilk yapmanız gereken işlem bilgisayarınızdan Facebook hesabınıza giriş yapmak. Bu özellik şu an sadece masaüstü uygulamasına geldiği için mobil üzerinde kullanılmamakta. Giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan aşağı doğru oku yani ayarlar seçeneğini tıklayın.

Açılan pençenin en alt kısmında çıkış yazısının hemen üstünde yeni Facebook’a geçiş yap seçeneğini tıklayın. Daha sonra ekranınızın ortasına açık renk ve karanlık renk seçeneklerinin göründüğü bir kısım gelecek.

İlginizi Çekebilir! :  Wifi Bağlı Fakat İnternetim Yok Problemi Çözümleri

Buradan karanlık seçeneğini seçtikten sonra başla seçeneğini tıklamalısınız. Ardından kısa bir yenilenen ekrandan sonra bu moda geçiş yapmış olacaksınız. Eğer bu modu beğenmediyseniz aynı kısımdan aydınlık seçeneğini seçerek eski haline çevirebilirsiniz.

Eğer bu seçenek sizde çıkmıyor ise yapanız gereken tek şey var oda beklemek. Facebook karanlık modu özelliğini ilerleyen aylarda yavaş yavaş tüm kullanıcılarına getirmeyi planlıyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir