Facebook Güvenlik Sebebiyle Birçok Kullanıcısını Kaybediyor

Facebook Güvenlik Sebebiyle Birçok Kullanıcısını Kaybediyor

Facebook Güvenlik Sebebiyle Birçok Kullanıcısını Kaybediyor

Facebook platformu son dönemde artan güvenlik sorunları nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Facebook güvenlik de yaşanan gizlilik sorunları nedeniyle birçok ünlü isim sosyal medya platformunda’ ki hesaplarını siliyor. Yaşanan gizlilik sorunları nedeniyle hesaplarını silen ünlüler kervanına Stephen King katıldı. Stephen King, Twitter platformu üzerinden yaptığı açıklamada Facebook hesabını sildiğini açıkladı. Yaşanan bu gelişmeleri gelin yakın inceleyelim.

Stephen King Facebook Hesabını Kapattı

Son dönemde Facebook platformu, birçok eleştirinin odağı haline geldi. Birçok ünlü isim güvenlik ve gizlilik sorunları nedeniyle sosyal medya platformunu kapatma kararı aldı. Son olarak bu akıma uyan ünlü isim ise Stephen King oldu.

Facebook sosyal medya hesabında 5,3 milyon takipçisi bulunan Stephen King hesabını kapattı. Ünlü isim Twitter platformu üzerinden yaptığı açıklama’ da kapat nedenini açıkladı. Stephen King, politik reklamların yanlış bilgilendirme yaptığı ve kişisel verilerin gizliliği konularından dolayı hesabını kapattığını açıkladı.

İlginizi Çekebilir: WHATSAPP WEB NEDİR? WHATSAPP WEB NASIL KULLANILIR?

Facebook Güvenlik Nedeniyle Yaşanan Sorunlar

Sosyal medya devi Facebook, son dönemde birçok gizlilik ve güvenlik sorunları nedeniyle oldukça sıkıntılı günler yaşıyor. Birçok önemli isim WhatsApp platformunun, uçtan uça şifreleme yönteminin güvenli olmadığını açıkladı. Gerekçe olarak, Jeff Bezos’ un tüm WhatsApp konuşmalarının yayınlanması gösterirdi. Fakat Facebook bu eleştirileri kabul etmemiş, sorunun WhatsApp uygulamasından değil İOS işletim sisteminden kaynaklandığını açıklamıştı.

Son olarak Stephen King, yaptığı bir açıklama ile Facebook hesabını kapattığını açıklamıştı. Zira son dönemde yaşanan politik reklamlar yüzünden Facebook ağır eleştirilerin odağı haline gelmişti.

İlginizi Çekebilir! :  Whatsapp Aramalarında Ses Karşı Tarafa Gitmiyor Çözümü
1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir