1. Ana Sayfa
  2. Facebook
Trendlerdeki Yazı

Facebook Business Hesap (10 Soruda Facebook İşletme Hesabı)

Facebook Business hesap açarak çok kolay işletme hesabı oluşturabilir, Facebook reklam verme işlemi yapabilir, online satış gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Business Hesap (10 Soruda Facebook İşletme Hesabı)
0

Günümüzde dijital pazarlama işlemlerinin ağırlık kazanması ve çok ciddi başarılı sonuçlar alması üzerine, Facebook Business  işletme hesabı açılışında artış görülmüştür.

Büyük ya da küçük işletme ayrımı yapılmaksızın, neredeyse her şirketin kendisine ait bir facebook hesabı vardır. Özellikle kurumsal şirketlerin bunu başarıyla kullandıkları açıktır. Facebook işletme hesapları için amaçlanan; hizmet, marka ya da kuruluşun en doğru şekilde tanıtımının yapılmasıdır. Bilhassa; instagram ve facebook yönetimlerinin birleşmesinin akabinde kurumsal pazarlama kimliğinde önemli rol oynamıştır.

İşletmenize; daha kurumsal bir kimlik katmak çok daha fazla bir kitleye ulaşmak adına facebook business hesabı oluşturarak, profesyonel bir kimliğe bürünmeniz mümkündür.

Facebook Business Nedir?

Facebook Business; facebook üzerinden verdiğiniz reklamları yönetmek, bu reklamların istatistiki bilgilerini açık şekilde görmek ve çalışanlarınızı daha rahat şekilde yönetebileceğiniz bir sistemdir. Alacağınız bu istatistik bilgileri sınırlı oranda değildir.

Şirket hesabınızda yapmış olduğunuz bütün işlemleri ve geri dönüşleri zaman sınırı olmadan görebilmeniz mümkündür. Tabi instagram ve facebook sayfalarının entegrasyonu ile Facebook business hesabı, işlerinizin kolaylaşması için size ciddi oranda yardımcı olacaktır.

Facebook Business Manager Nedir?

facebook business i̇şletme hesabı
facebook business hesap (10 soruda facebook i̇şletme hesabı)

Facebook business manager, digital pazarlama konusunda Facebook firmasının sizler için hazırladığı başarılı bir araçtır. Bu özellik sayesinde reklam sayfalarınızın tamamını bir yerden yönetebilme imkanına sahip olursunuz. Reklam faaliyetlerinizi yürütecek olan ajanslara yetkiler verebilme imkanına sahip olursunuz. Facebook ürün kataloglarınız ve piksel kodlarınız dahil bütün paylaşımlarınızı profesyonel şekilde yönetebilme imkanınız bulunmaktadır. Ancak Facebook Türkiye ekibinin sınırlı çalışmaları nedeni ile Türkiye’de kullanım amacının çok anlaşılmadığı görülmektedir.

Facebook İşletme Hesabı Giriş Nasıl Yapılır?

Öncelikle yapmanız gereken Facebook Business İşletme Hesabı Giriş adresine girerek üye girişi yapmanızdır. Kayıt işleminde kurumsal bir kimlik oluşturuyorsunuz. Şirkete ait isim, adres, telefon, isim ve soyisim bilgileri kayıt aşamasında gereklidir.

Kayıt işleminin arkasından, artık Facebook business hesabı açılmıştır ve yönetici olduğunuz sayfaları kendi isteğinize göre düzenleyebilirsiniz. Ancak editör olarak geçtiğiniz sayfalarda isterseniz kendiniz değil, yetkilendireceğiniz çalışanlarınız da işlem gerçekleştirebilirler.

Hızlı kurulum aşamasında yapacağınız bir diğer çalışma reklam sayfalarını ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda instagram ve facebook sayfalarının entegresi yine bu aşamada yapılmaktadır. Özellikle Facebook Pixel yardımı ile hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Bu çalışma sayesinde reklam yönetiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bu işlem için reklam yetkilendirmelerinden yararlanmanız da mümkün.

Facebook Business sizler için çok iyi bir reklam yönetimi sağlayacaktır. Zaman tasarrufu ve düzenli bir çalışma için mutlaka kullanmanız gereken bir özelliktir.

Facebook İşletme Hesabı Destek

Facebook işletme hesabı destek birimi, bu hesap üzerinden verdiğiniz reklamların kontrolü, aksi bir durum teşkil ettiğinde sorunun çözümü konusunda yardım amaçlı kurulmuştur. Siz de business hesabınıza ilişkin konularda sayfanızda yer alan destek sekmesinde gerekli kaydı oluşturarak facebook ile irtibata geçebilirsiniz.

Facebook İşletme Hesabı

facebook business hesap (10 soruda facebook i̇şletme hesabı)

Facebook Business işletme hesabı, dijital pazarlama için gerekli olan ve pazarda yerinizi en iyi belirleyecek olan reklam çalışmalarını rahatlıkla yönetebilmeniz için gereklidir. Bütün reklamları tek bir panelden yönetmek, gerekli noktalarda çalışanlarınızı yetkilendirebilecek başarılı bir çalışmadır. Özellikle kurumsal işletme imajının ortaya çıkarılması için kullanımı gereklidir. Birden fazla reklam çalışmasının koordineli şekilde yapılması ve aralarında gerekli bağlantı kurularak istatistiklerin elde tutulması için oldukça başarılı bir programdır.

Facebook İşletme Hesabı Açma

  1. İlk adımda yeni bir gizli pencerede Facebook İşletme Hesabı Açma adresini açın.
  2. Bu adreste creat account(hesap oluştur) yazan yere tıklayın ve hesabınızı açmak için kayıt oluşturun. Burada 1. Açılan pencereye kişisel hesap bilgilerinizin girişini yapın ve ikinci açılan pencerede de işletmenize ait bilgilerinizi girin.
  3. Bu aşamada karşınıza çıkan sayda da; isim-soyisim ve şirket mail bilginizi girin.
  4. Ve facebook business işletme hesabınıza hoşgeldiniz. Bu aşamadan sonra artık hesabınızı isteğiniz doğrultusunda yönetebilirsiniz.

Facebook İşletme Hesabı Silme

  1. İlk adım Facebook İşletme Hesabı Silme adresine girmeniz olacaktır.
  2. Bu adreste işletme hesabınızın olduğu yerde işletme bilgilerinin hemen sağ altında yer alan işletmeyi kalıcı olarak sil butonuna tıklıyorsunuz.
  3. Tabi ki facebook sizden ayrılmak istemeyecektir, bu nedenle hesabınızı silmek istediğinizden emin misiniz? diye bir soru yöneltecektir. Evet demeniz halinde sayfanız silinecektir.

Facebook İşletme Sayfalarını Öne Çıkaracak 4 İpucu

facebook i̇şletme sayfalarını öne çıkaracak 4 i̇pucu

Facebook, dünyada en çok rağbet gören sosyal medya sitelerinden biridir. İşletmenizin adını duyurmak, müşteri çekmek, büyük kazançlar elde etmek istiyorsanız Facebook’ta kayıtlı bir işletme sayfanız olması gereklidir. Facebook’ta bunun için kaçırmak istemeyeceğiniz fırsatlar sunmaktadır.

İşletmeniz için Facebook’ta bir sayfa oluştururken müşterilere nasıl hitap edilmesi gerektiği, etkileyici, bilgi verici olması gereklidir. Bunun için aşağıdaki kurallara uyarak müşterilerinize hitap etmiş olursunuz.

1. Facebook Profil Fotoğrafı Özenle Oluşturun

Profil fotoğrafı oluşturmak müşteriler için ilk izlenimde etkili olacak önemli ölçütlerden biridir. Müşteriyi çekebilmek için etkileyici bir profil fotoğrafı, sayfanızın daha fazla takip edilmesini sağlayacaktır. Kaliteli profil fotoğrafı bu yüzden çok önemlidir. Bunun yanında profil fotosu ile beraber işletme logonuzun olması ve işletme logonuzu profil fotoğrafınızla beraber kullanmanız da önemli bir husustur. Aynı zamanda kaliteli bir logo müşterilerinizin dikkatini daha çok çekmek ve güzel bir izlenim bırakmak için önemli bir kuraldır.

thumbnail
Çok Kolay!
Facebook Profil Fotoğrafları İçin Online Avatar Yapma Siteleri

2. Kaliteli Bir Açıklama Yapın

kaliteli bir açıklama yapın

İşletme sayfanızda müşteriler için kaliteli bir açıklama yapmak sanıldığı gibi kolay değildir. Bu konuda dikkatli olunmalı, açıklamayı nasıl yapacağınıza dair iyice düşünmeli ve bu konuda fazla acele edilmemelidir. Çünkü özen gösterilmeyen bir açıklama her türlü hataya olanak sağlar.

Yapacağınız açıklamada ele alacağınız konuları iyice düşünüp ona göre karar verip yazmak daha mantıklı bir yoldur. Bunun yanında açıklamanızı kısa tutmakta fayda var. Kaliteli bir açıklama müşterilerin gözünde ne kadar önemli olduğunu unutmayın.

3. İşletme Sayfanızda Gönderi Paylaşın

kaliteli bir açıklama yapın

İşletme sayfanızda düzenli bir şekilde yapılan gönderiler müşterileriniz dikkatini çekme konusunda izlenilecek diğer bir yoldur. Aksi halde paylaşılmayan düzenli gönderiler sayesinde sayfanızın etkisiz kalacağı aşikârdır. Müşteriler her gün yapılan dikkat çeken gönderilerden memnun kalıp etkilenmiş olacaklardır.
Paylaşılan gönderileri fotoğraf ve videolarla zenginleştirmeniz müşteri gözünde daha etkili olacaktır. Çünkü müşteriler için daha akılda kalıcı olması, görselliğin bu konuda önemli bir payı vardır.

4. İşletme Sayfanızı Facebook’ a Doğrulatın

facebook canlı yayın nasıl yapılır?

Facebook işletme sayfanızın mavi tikli olması doğrulanmış bir sayfanız olduğunu gösterir. Sayfanızın doğrulanmış olması demek aramalarda daha ön plana çıkmanıza ve facebook kullanıcıların dikkatini daha çok çekmesine sebep olmaktadır. Etkili, kaliteli ve popüler bir sayfa oluşturmak için sabırlı ve gayretli olmakta fayda var.

Facebook İşletme Hesabı Hakkında Sık Sorulan Sorular

facebook business / facebook işletme hesabı
facebook business / facebook işletme hesabı

Facebook işletme hesabı hakkında en detaylı bilgiler yazımızda yer alıyor. Bu aşama da sizlere bu konuda sık sorulan sorular ve yanıtları ile devam etmek istiyoruz.

Facebook işletme hesabı nedir?

Facebook tarafından geliştirilen, şirketlerin ve firmaların kolay bir şekilde reklam verebilmesini sağlayan reklam platformudur. İşletme hesabı ile ücretsiz bir şekilde şirket hesabı ve reklamlarını takip edebilmek mümkündür.

İşletme hesabı nasıl açılır Facebook?

Facebook işletme hesabı ile işletmenin iyi bir şekilde yönetilmesi ve organize edilmesi mümkün olmaktadır. Hesap açılma işleminin yapılabilmesi için gerekli adımlar takip edildiğinde hızlı ve kolay bir şekilde işletme hesabı açılabilmektedir.

Facebook ile sadece 2 adet Business Manager hesabı açılabilmektedir. Bunun dışında Facebook kimlik doğrulamasının yapılabilmesi için Facebook üzerinde kişisel bir hesabın yer alıyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra işletme hesabı açabilmek için;
• Facebook sayfası üzerinde oturum açılmalıdır.
• business.facebook.com adresine gidilmelidir.
• Hesap Oluştur seçeneğinin seçilmesinin ardından gerekli tüm bilgiler doldurularak Gönder seçeneği seçilmelidir.

Facebook ile işletme hesabı açmanın faydaları nelerdir?

• Marka ve firma reklamları kolay bir şekilde yapılabilecektir.
• İnstagram hesabı ile işletme hesabının reklamlarını tek bir yerden yönetmek mümkün olmaktadır.
• Birçok sosyal medya hesabının yönetimi tek bir işletme hesabı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.
• Hesapla ilgili olarak gerekli kontrolleri yapmak oldukça kolay olup, erişim ayarları istenildiği gibi ayarlanabilmektedir.
• Reklam harcamalarının takibini yapmak çok daha kolay olmaktadır.

Facebook işletme hesabı neden tercih edilmelidir?

Facebook üzerinden açılan işletme hesabı birçok kullanıcı için birçok kolaylık sağlamaktadır.
• Kimlik doğrulaması yapıldığından dolayı sahte hesapların önüne geçilmektedir.
• Gerekli tüm destekler firmalara sağlanmaktadır.
• Reklam vermek isteyenler ve bunu ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmek isteyenler için büyük bir avantajdır.
• Kolay kullanım ile zamanda büyük ölçüde tasarruf yapmayı sağlar.

Facebook Business hesabı nedir?

Facebook Business hesabı, firmaların ve şirketlerin reklamlarını daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yönetmesini sağlayan platformdur. Diğer bir adıyla Facebook işletme hesabı olmaktadır.

Facebook Business paralı mı?

Facebook Business hesabı firma ve şirket sahiplerinin birçok işlemini gerçekleştirebildiği ücretsiz bir platformdur.

Facebook işletme hesabı doğrulama işlemi nasıl yapılır?

Facebook üzerinden işletmeyle ilgili Business Manager hesabının açılmasının ardından;
• Business.facebook.com internet adresine gidilmelidir.
• İşletme ayarları seçilerek ardından ‘’Güvenlik Merkezi’’ butonu tıklanmalıdır.
• ‘’İşletme Doğrulaması’ ekranının açılmasının ardından ‘’Doğrulamayı Başlat’’ seçeneği seçilmelidir.
• İşletmeye dair tüm detaylar eksiksiz bir şekilde girilmesinin ardından kayıtlı olan işletme seçilerek gelen doğrulama kodu sisteme girilmelidir. Burada işletmeye dair doldurulan bilgilerin resmi şirket bilgileri ile tutarlı olması gerekmektedir. Girilen bilgilerin çatışması durumunda doğrulama işlemi gerçekleştirilemeyecektir.
• Gelen kodun girilmesinin ardından doğrulama işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Başvurunun onaylanıp onaylanmadığına dair gerekli takip Güvenlik bölümünden yapılabilmektedir.

Facebook işletme hesabı silme nasıl yapılır?

Facebook Business hesabının silinmesinin ardından yapılan birçok işlem silinecek olup geri alma işlemi yapılamayacaktır. Bununla birlikte;
• Olay kaynağı grupları,
• Gerçekleştirilen ve planlanan projeler,
• Varlık kütüphanesi de kalıcı olarak silinecektir.
Bazı Business hesapları silmeye uygun olmamaktadır. Böyle bir durumda silmeye engel olan durumun araştırılması gerekmektedir. İşletme hesabını silmek için Business Manager yöneticisi olunması gerekmektedir. Bununla birlikte ;
• Business.facebook.com adresine gidilerek ‘’İşletme Ayarları’’ seçilmelidir.
• ‘’İşletme Bilgileri’’ seçeneği seçilerek İşletmeyi Kalıcı Olarak Sil’’ butonu tıklanmalıdır.
• İşletme hesabının güvenliği için 24 saatlik sürenin ardından hesap tamamen silinecektir.

Business Manager’e reklam hesabı nasıl eklenir?

İşletme hesabına reklam hesabı eklemek için;
• Business.facebook.com adresine giriş yapıldıktan sonra İşletme Ayarları seçilmelidir.
• Sol menüde yer alan Hesaplar seçilerek Reklam Hesapları seçeneğine tıklanmalıdır.
• Reklam Hesabı Ekleyin, Bir Reklam Hesabına Erişim İsteyin ya da Yeni Bir Reklam Hesabı Oluşturun seçeneklerinden biri seçilmelidir.
• Herhangi bir reklam hesabına erişmek isteyenler ya da reklam hesabını eklemeyi tercih edenler reklam hesabını girmek durumundadırlar.
• Erişim ve daha detaylı bilgileri düzenlemek için yönergelerin takip edilmesi gerekmektedir.

Facebook işletme hesabı içerisinde yer alan reklam hesapları nasıl kapatılır?

Reklam hesabının Business Manager üzerinden kapatılabilmesi için işletme hesabına ait olması gerekmektedir. Bunun dışında reklam hesaplarının kapatılması, işletme hesabı yöneticileri ya da reklam hesabı yöneticilerine ait olmaktadır. Reklam hesabını kapatmak için;
• Business.facebook.com internet adresine gidilmelidir.
• İşletme Ayarları seçeneği seçilerek Hesaplar butonuna tıklanmalıdır.
• Reklam Ayarları seçeneğinin seçilmesinin ardından kapatılmak istenen reklam hesabı seçilmelidir.
• Hesabı Kapat seçilerek onay vermek için Reklam Hesabını Kapat seçeneğine tıklanmalıdır.
Yapılan işlemle birlikte Facebook işletme hesabı içerinde yer alan reklam hesabı kapatılmış olacaktır.

Yorum Yap