1. Ana Sayfa
  2. En Çok İzlenen Diziler

2020 Dexter Dizisi Sonunda Geri Dönüyor Hasret Bitiyor!

2020 Dexter Dizisi Sonunda Geri Dönüyor Hasret Bitiyor!
2

Bir zamanların geniş hayran kitlesini barındırdığı ve finaliyle de bir o kadar üzdüğü Dexter dizisi yapımcılarından flaş bir haber geldi. Açıklamalara göre seneler önce yayın hayatına başlayıp final yapan dizi sonunda geri dönüyor. Dizi hakkında henüz tam bilgiler netleşmese de izleyicileri arasında çoktan konuşulmaya ve merak edilmeye başlandı bile.

Dexter Yeni Sezon Hakkında Bilgiler

dexter yeni sezon hakkında bilgiler

Dexter dizisi ilk olarak 2006 yılında izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Tam olarak 8 sezonluk uzun bir maraton sonunda izleyicilerin pek de hoşnut olmadığı bir final yaparak veda etmişti. Kimsenin böyle bir beklentisi yokken bir anda yapımcıları tarafından Twitter üzerinden açıklamalar yapıldı. Açıklamalara göre çekimler yakın zaman içerisinde yeniden başlayacak. Tabi tüm bunlar bazı soruları da beraberinde getiriyor.

Başrol oyuncusu Michael C. Hall tekrar Dexter Morgan olarak seyircilerin karşısına çıkacak. Dizinin yapımcılar Clyde Phillips’inde kaldığı yerden devam edeceğini belirtti. Yeni sezonun senaryosu James Manos Jr tarafından üstleniliyor. Verilen birkaç ufak bilgiye göre 9.sezon 10 bölümlük olarak çekilecek. Ancak Covid süreci neticesinde çekimlerin hangi tarihler arasında yapılacağı belli değil. Önümüzdeki senenin sonbahar aylarına doğru yetişmesi planlanıyor.

Dexter Dizisinin Konusu

dexter dizisinin konusu

Dexter dizisi çok küçük yaşlarda ailesini kaybetmiş bir çocuk olarak hayata başlar. İlerleyen zamanlarda Harry Morgan tarafından evlatlık edinilir. Harry, Miami polis departmanında çalışan bir memurdur. Dexter büyüdükçe içinde tutamadığı bazı dürtüler ortaya çıkar. Bunlar toplum tarafından kabul görmeyen duygulardır. Yaşadığı mahallede bulunan hayvanları öldürme içgüdüsüne dur demekte zorlanır. Ancak Harry tarafından bu fark edilir. Dexter’a durması adına konuşmalar yapar. Ve bazı kurallardan söz eder:

  • Hayvanlar öldürülmek için henüz çok küçük,
  • Birini öldürmen için inandırıcı ve kesin sebeplere ihtiyacın var,
  • Öldürürsen asla başka kişilere yakalanmamalısın,
  • Sadece hak eden insanları yani katilleri öldürmelisin gibi bazı temel gerekçeleri barındırır.

Dexter tüm bunların neticesinde öldüreceği insanları çok iyi belirlemeye çalışır. Oluşturulan kurallar bellidir eğer birini öldürecekse bu kişi kesinlikle ölmesi gerektiğindendir. Her seri katilde olduğu gibi onunda bazı takıntıları bulunur. Öldürdüğü her insanın kanını saklamaktadır. Bu kanları evinde bir ahşap kutu içinde muhafaza eder. Dizi böyle bir kurgunun bünyesinde sekiz sezon boyunca ilerleyip gitmiştir. Ancak yaptığı final neticesinde yeni sezonu nasıl birbirine bağlayacakları merak konusu olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Dexter dizisini izleyip bitirmiştim ve ilk defa bu sitede görüyorum yeniden başlama ihtimali olduğunu çok sevindim, umarım yeniden başlar 🙂

  2. İlk defa dexter dizisinin devam edeceği haberini bu sitede öğrendim öldürme iç güdüsüyle yaşayan bu seri katilin işleri yararlı hale getirmesi konusu zaten çok iyi ilk defa burada duyunca haberi çok mutlu oldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir