İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İPhone Uygulamaları

Btc Türk Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? | 2021

Btc Türk Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? | 2021
+ - 0

Btc Türk uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Sizin için detaylı bir şekilde inceliyoruz. Günümüzün dünyasında para çok büyük değer ve öneme sahiptir. Piyasa ortamındaki ürün ya da hizmetleri alıp satmak için kullanılan, maddi bir değere sahip materyale verilen isim olan para, her dönemde değer görmüştür. Tarih boyunca her topluluk, Lidyalılardan itibaren farklı madenleri ya da kağıtları parasal bir değer olarak kullanmış ve birikim yapmıştır.

Kimi zaman altın kimi zaman gümüş, kullanıldığı toplumun parasal olarak verdiği değer ölçüsünde para olarak kullanılmıştır. Birkaç yüzyıl öncesine kadar böyle devam eden para sistemi, ardından kağıt ve kuruş cinsinden bir ayırıma tabi tutulmuş ve her ülke kendine göre belirlediği çeşitli özelliklere sahip ve sahtesini yapmanın olabildiğince zor olmasına özen gösterilen kağıt paraları kullanmaya başlamıştır.

Hala günümüzde Dolar, Euro ve Lira gibi isimlerle anılan kağıt paralarının ve bozuk para olarak anılan kuruş cinsinden paraların piyasada kullanımı ve birikimi devam etmektedir. Kağıt ve kuruş paralarının yanında, son yıllarda kullanılmaya başlanan ve yıllar geçtikçe popülaritesi artan sanal para adında bitcoin ve kripto paraların da kullanılmaya başlandığı görülmektedir.

Bitcoin ve kripto para, günümüzdeki kağıt paralar üzerinden değeri olan bir para türüdür ve sanal para olarak adlandırılır. Aslında piyasal hayatta fiziki olarak kullanıma uygun olmayan söz konusu sanal paraların kendilerine özgü değerleri vardır ve sanal para oldukları için bilgisayar telefon ve benzeri cihazlar vasıtasıyla internet üzerinden kontrol edilmektedirler.

Btc Türk Uygulaması Nedir?

viral-teknoloji-btc-turk-uygulamasi-nedir

Bitcoin ve kripto paralar, bilgisayar ve telefon gibi cihazlar üzerinden internet aracılığıyla kontrol edilen sanal para oldukları için, söz konusu sanal paraların yatırım aracı olarak kullanılmasında, bitcoin ve kripto paraların alım ve satımlarının yapılmasında kullanılmak üzere bir çok uygulama geliştirilmiştir.

Btc Türk uygulaması da yukarıda belirtilmiş olan sanal paralardan bitcoin ve kripto paraların kontrol edilmesi için geliştirilmiş bir uygulamadır. Mobil uygulama olarak geliştirilen Btc Türk sayesinde kullanıcılar, bitcoin ve kripto para yatırımları, bitcoin ve kripto para alım ve satım işlemlerini kolayca yapabilmektedir.

Android işletim sistemine sahip cihazlar için Btc Türk, BTCturk tarafından yayınlamıştır ve Google Play Mağazası vasıtasıyla güvenli olarak indirilebilir. IOS işletim sistemine sahip cihazlar için ise Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. tarafından yayınlanan Btc Türk, App Store mağazası vasıtasıyla güvenli bir şekilde indirilip kullanılma imkanına sahiptir.

Btc Türk Uygulama Nasıl Kullanılır?

uygulama nasıl kullanılır?

Btc Türk uygulaması yukarıda açıklandığı şekilde söz konusu cihazına indiren bir kişinin, uygulamayı kullanmaya başlaması için üye olması gerekmekte, üye olmak için ise mobil uygulama üzerinden sahip olabileceği bir Btc Türk hesabı oluşturmasına gerek vardır. Ardından Btc Türk mobil uygulamasının e-posta ve parola ile giriş yapan kişiye güvenlik açısından takip ettirdiği birkaç adım sonrasında ilgili kişi, rahatça uygulamayı kullanmaya başlayabilmektedir.

Btc türk mobil uygulamasına giriş yapıldığında, kullanıcının karşısına fiyatlar ekranı çıkmaktadır. Bu ekranda kullanıcı, işlem yapılabilecek tüm işlem çiftlerini görebildiği gibi seçenekler ve filtreleme sayesinde sadece seçtiği işlem çiftlerinin görülmesini de sağlayabilmektedir.

Btc Türk mobil uygulamasında görülen bir diğer sekme “Varlıklarım” sekmesidir. Varlıklarım sekmesinde, Btc Türk kullanıcısı kişinin sahip olduğu Türk Lirası, Bitcoin ve diğer kripto para cinsinden sanal paralarının toplam değeri görülebilmektedir. Söz konusu değer hem Türk Lirası hem de Bitcoin ve kripto para cinsinin yaklaşık değerlerine karşılık gelmektedir. Btc Türk kullanıcısının emir vererek kullanıma sokabileceği serbest bakiyeyi gösteren sekme ise “Kullanabilir” olarak adlandırılmıştır.

Sahip olduğu Türk Lirası ya da bitcon, kripto paralarının herhangi biri üzerinde sola kaydıran Btc Türk mobil uygulama kullanıcısı, bu sayede Yatır-Çek ve Al-Sat ekranlarına geçiş yapabilmektedir.

Yorum Yap