Android 12 Sürümünde Yeni Sunulan Özellikler

Android 12 Sürümünde Yeni Sunulan Özellikler

Android 12 Sürümünde Yeni Sunulan Özellikler

Android 12 sürümü android kullanıcıları için gelişmiş olan yeni sürüm olacaktır. Bu yeni sürüm ile birlikte android kullanıcıları eski sürüm olan android 10 sürümünü geride bırakacak ve yeni özellikleri ile yeni sürümüne kavuşacak.

Google mobil işletim sistemi olan Android eksi sistemini geride bırakıp kendini yükseltiyor. Yakın zamanda bu cihazlar sahip olan kişiler Android 11 sürümünü kullanmaya başlayacak. Yrni gelen işletimde farklı ve güzel özellikler kullanıcılara sunuluyor. İşte beş yeni özelliği ile Android’in yeni işletim sistemi.

Android 12: Kaydırmalı Ekran Görüntüsü

Android işletim sisteminde yer almayan bu özellik artık olacak ve kullanılacak. Bu özellik eskiden androidlerde bulunmuyordu ve yeni güncelleme ile kullanımı mümkün kılındı. Henüz tam ve net olarak bir açıklama yapılmamış olsa da bu özellik şirket tarafından API olmak tasarlanmaktadır.

Üçüncü Parti Başlatıcılar ve Yenilikler

Telefonunuzu özelleştirmenin en iyi yöntemlerinden biri olan üçüncü parti başlatıcılar Android üzerinde geliştiriliyor. Bu uygulamaları eski sürümde kullanmak çoğu zaman sıkıntı ve aksilik oluşturuyordu. Bunu engellemek adına uygulamalar üzerinde yeni geliştirici yöntemler denendi. Bu konu üzerinde Google tarafından çalışmalar devam ediyor.

Android 12: Geliştirilmiş Olan Bulut Yedeklemeleri

Android 12 ile birlikte birçok uygulama geliştiriliyor ve aksilikler gideriliyor. Google android cihazlarında bulut yedekleme sistemi yer almaktadır. Bu sistem android üzerinde çok iyi çalışmaktadır. Şirket sahiplerinin yapmış olduğu açıklama ise bu özelliğin daha ileri boyutlara taşınarak geliştirileceği yönündedir.

Geliştirilmiş Ekran Hareketleri

Eski Andorid 10 sisteminde cihazlar sadece ekran hareketleri ile kontrol ediliyordu. Bu sistemin henüz tam olarak oturmamış olması ekranda birçok problem yaşanmasına sebep oluyordu. Bunu engellemek adına bu özellik için geliştirmeler yapılmaya başlandığı ve görünüş, his gibi özelliklerinin geliştirileceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir! :  Fiyatı İle Şaşırtan Nokia C1

Arka Plan Uygulamalarında Kısıtlamalar

Telefonların en gerekli özelliklerinden biri artık pil ömrünün uzun olmasıdır. Bu önem doğrultusunda birçok şirket farklı önlemler almaktadır. Bu önemlerden biri de arka plan uygulamalarını kısıtlıyor olmaktır. Android ile birlikte telefonlara bu özelliğinde geleceği düşünülmektedir.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir